reklama
 
 

První kamion s pomocí z Brazílie projel do Venezuely, u hranic se shromáždily davy

Aktualizováno 23. 2. 2019 18:18
První kamion s humanitární pomocí z Brazílie projel do Venezuely. Na Twitteru to oznámil šéf opozice Juan Guaidó. Ten organizuje odjezd další části humanitární pomoci z Kolumbie. U hranic s touto zemí se shromáždily davy lidí, kteří přesvědčují armádu, aby navzdory rozkazům prezidenta Nicoláse Madura nechala pomoc projet.

Nákladní auta s pomocí, která čekají v Kolumbii u hraničního města Cúcuta budou vyložena na kolumbijské straně mostu Simóna Bolívara a pomoc bude dál přepravena lidským řetězem do Venezuely, oznámil podle agentury Reuters kolumbijský migrační úřad.

Humanitární pomoc organizuje šéf parlamentu Guaidó, kterého od ledna uznala dočasným prezidentem země padesátka zemí včetně Česka či USA.

Na kolumbijsko-venezuelské hranici se v sobotu shromáždily skupiny lidí, které svolala venezuelská opozice k masovým demonstracím. Chce tak dostat na svou stranu armádu a také zajistit, aby se do Venezuely dostala humanitární pomoc.

Část lidí se pokusila přejít hranici do Kolumbie a venezuelští vojáci proti nim použili slzný plyn, aby jim v tom zabránili. Zároveň však podle televize TV Venezuela už tři venezuelští vojáci do Kolumbie přeběhli.

autor: ČTK | 23. 2. 2019 15:54

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama