Obrazem: Tito lidé nemohou odejít z ulic. V Římě kvůli koronaviru strádají bezdomovci

Obrazem: Tito lidé nemohou odejít z ulic. V Římě kvůli koronaviru strádají bezdomovci
Už tak těžký život zkomplikovala lidem bez domova v Itálii nynější pandemie koronaviru. Kvůli omezení pohybu osob v ulicích není nikdo, kdo by jim dal drobné nebo jídlo.
Červený kříž od té doby zvýšil svou pomoc italským bezdomovcům.
Restaurace v Římě obvykle poskytují zbytky organizacím, které bezdomovcům rozdávají jídlo. Teď jsou ale zavřené, a tak vaří sami pracovníci Červeného kříže.
Jídlo ale není to jediné, co bezdomovci potřebují. Mnozí z nich se potýkají s nejrůznějšími zdravotními problémy. Nemusí jít zrovna o nákazu koronavirem.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí dap Reuters, Zahraničí, dap
24. 3. 2020 20:26
V Itálii sice platí kvůli šíření pandemie koronaviru přísná opatření jako zákaz vycházení, jedna skupina lidí ale přesto do ulic vyráží. Jsou to pracovníci Červeného kříže, kteří pomáhají těm, kdo nemají žádný domov. Navzdory koronaviru a vylidněným ulicím Říma bezdomovci nikam nezmizeli. Nemají kam jít.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 40 minutami

V Chrastavě hořela výrobní hala, škoda bude za 100 milionů

Zhruba pět hodin bojovali hasiči s požárem průmyslového objektu v Chrastavě u Liberce. Vpodvečer dostali oheň pod kontrolu. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Kvůli ohni se evakuovalo asi 100 lidí. Nikdo nebyl zraněn. Škoda byla předběžně odhadnuta na 100 milionů korun. Dohašování skrytých ohnisek potrvá do noci, řekl krajský mluvčí hasičů Jakub Sucharda.

"Bude to dlouhodobá záležitost, hala byla zasažena ve velkém rozsahu," dodal. Podle něj bylo ohněm poškozeno několik tisíc metrů čtverečních. Hořelo v areálu pobočného závodu firmy Grupo Antolin. Požár zasáhl výrobní halu na polyuretanové výrobky společně se sklady. Lidem v okolí město preventivně doporučovalo, aby neotevírali okna.

"Laboratoř z Kamenice nenaměřila zvýšené koncentrace žádných jedovatých látek v ovzduší," uvedl Sucharda. Příčina požáru se bude zjišťovat a vyšetřování podle Suchardy zřejmě potrvá delší dobu. Vyšetřovatel příčin požáru a policisté začnou s šetřením v sobotu po poledni. Kvůli požáru nejezdily odpoledne vlaky na trati mezi Libercem a Chrastavou. Provoz železnice ve zpomaleném režimu byl obnoven navečer.

Zdroj: ČTK
Další zprávy