Obrazem: Berlín zasypal barevný prášek

Obrazem: Berlín zasypal barevný prášek
Holi Open Air festival barev byl pojat jako velká taneční party. Vyhrávali zde zahraniční diskžokejové, převážně z Indie.
Organizátoři berlínského Holi festivalu se inspirovali hinduistickým festivalem barev, který se každoročně koná v Indii na začátku jara. Lidé mezi sebou rozhazovali balíčky s barvivy.
V Berlíně tak nebyla nouze o vskutku pestrobarevnou podívanou.
Byla to zkrátka barevná krása.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
30. 7. 2012 10:11

V Berlíně se konala německá obdoba indického festivalu barev, který je v zahraničí znám pod názvem Holi . Zatímco v Indii a jiných zemích, kde má zastoupení hinduistické náboženství, přichází vždy počátkem jara, Berlín hýřil barvami teprve nyní, na sklonku července. Akce byla pojata jako gigantická danceparty, kde vystoupili indičtí DJové. K vidění byli také akrobaté. Lidé zde mezi sebou rozhazovali balíčky s obarveným práškem, čímž vznikala velice působivá podívaná. Podívejte se na fotografie Reuters.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Jablonec a Liberec odehrají v boji s pandemií imaginární derby

Fotbalisté Jablonce a Liberce sice kvůli pandemii nového koronaviru a přerušení ligy nebudou moci o prvním dubnovém víkendu odehrát plánované podještědské derby na hřišti, zápas se ale uskuteční aspoň imaginárně. Severočeští rivalové začnou v pondělí na odložené utkání prodávat vstupenky v hodnotě 100 korun a výtěžek věnují Krajské nemocnici v Liberci na podporu v boji s nemocí COVID-19.

Fanoušci si mohou v internetové síti Ticketstream kupovat lístky až do neděle, kdy se mělo derby původně hrát. Počet charitativních vstupenek není nijak omezen.

"Místo prestižní fotbalové bitvy se teď svádí jiný a mnohem zásadnější boj, a to boj o lidské životy. Nesvádí ho fotbalisté na zeleném trávníku, ale zdravotníci v nemocnicích. Jejich soupeř je bohužel obzvlášť zákeřný a o to jsou jejich statečné a obětavé výkony obdivuhodnější. V tom boji jim všichni musíme aspoň symbolicky pomoct," uvedly kluby ve společném prohlášení.

Fanoušci po zaplacení obdrží e-mailem speciální elektronickou vstupenku. "Poslouží vám jako stálá připomínka toho, že když to bylo třeba, nezůstali jste v ofsajdu. Věříme, že se v našem kraji najde dost lidí, kteří své zdravotníky v jejich zápase nenechají samotné. Pořiďte si svou vstupenku na derby proti koronaviru, pořiďte ji i svým blízkým. Nikdy nevíte, kdy někdo z nich pomoc zdravotníků bude taky potřebovat," dodali severočeští rivalové.

Podobnou iniciativu spustila nedávno Zbrojovka Brno, která se snaží vyprodat někdejší stadion Lužánky při imaginárním utkání se Slavií. Jde o připomínku slavného zápasu z října 1996, na který dorazilo 44.120 diváků, což je dodnes nejvyšší návštěva samostatné ligy. Výtěžek z virtuálních vstupenek získá na boj s koronavirem brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích.

Další zprávy