Obrazem: Berlín zasypal barevný prášek

Obrazem: Berlín zasypal barevný prášek
Holi Open Air festival barev byl pojat jako velká taneční party. Vyhrávali zde zahraniční diskžokejové, převážně z Indie.
Organizátoři berlínského Holi festivalu se inspirovali hinduistickým festivalem barev, který se každoročně koná v Indii na začátku jara. Lidé mezi sebou rozhazovali balíčky s barvivy.
V Berlíně tak nebyla nouze o vskutku pestrobarevnou podívanou.
Byla to zkrátka barevná krása.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
30. 7. 2012 10:11

V Berlíně se konala německá obdoba indického festivalu barev, který je v zahraničí znám pod názvem Holi . Zatímco v Indii a jiných zemích, kde má zastoupení hinduistické náboženství, přichází vždy počátkem jara, Berlín hýřil barvami teprve nyní, na sklonku července. Akce byla pojata jako gigantická danceparty, kde vystoupili indičtí DJové. K vidění byli také akrobaté. Lidé zde mezi sebou rozhazovali balíčky s obarveným práškem, čímž vznikala velice působivá podívaná. Podívejte se na fotografie Reuters.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Policie hledá muže, který na ulici v německém Espelkampu zastřelil dva lidi

Dnešní střelba ve městě Espelkamp v západoněmecké spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko si vyžádala dva mrtvé. Pachatel je na útěku, sdělil agentuře DPA mluvčí policie v Bielefeldu. Podle deníku Bild policie předpokládá, že jde o čin šíleného střelce. Stanice Deutsche Welle uvádí, že policie zatím vylučuje spekulace o terorismu.

Bild uvedl, že se střílelo dopoledne v centru města, které má přibližně 25 000 obyvatel. Německá média nejprve informovala o jednom mrtvém a jednom těžce zraněném. Později policie podle zpravodajské televize n-tv oznámila, že při střelbě zemřel druhý člověk. Na místo byli vysláni příslušníci speciální policejní zásahové jednotky SEK.

Oběťmi střelby jsou muž a žena, uvedla policie. Z jejích informací vyplývá, že se střílelo v jednom z domů a také před ním. Podle regionálního deníku Westfalen-Blatt se do pátrání po podezřelém zapojili policisté z celého regionu.

Policie podezřívá z činu 52letého muže z Dolního Saska. Tvrdí, že veřejnosti nebezpečí nehrozí. "Policie má operační situaci plně pod kontrolou, ve službě je mnoho příslušníků," uvedla mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy