Foto: Jako v únoru. Východ USA zasypaly přívaly sněhu

Foto: Jako v únoru. Východ USA zasypaly přívaly sněhu
Na Spojené státy plnou silou udeřila zima. Život na mnoha místech ochromily až dvoumetrové závěje. A meteorologové varují před dalším silným sněžením.
Bouřkové mraky a sníh ženoucí se na jezeře Erie v Buffalu ve státě New York.
Meteorologové zaznamenali sněhové závěje hluboké až dva metry, ve třech městech v blízkosti Buffala byl vyhlášen stav ohrožení.
...
Foto: Reuters
Reuters Martina Křížová Štěpán Plaček Reuters, Martina Křížová, Štěpán Plaček
20. 11. 2014 12:23
Podívejte se, jak Spojené státy čelí náporu zimy. Hlášeno je nejméně šest mrtvých.

Buffalo / New York - Na Spojené státy znovu udeřila prudká sněhová bouře.

Sever i jih země od úterý hlásí nízké teploty provázené hustým sněžením a prudkým větrem.

Nejméně šest lidí v důsledku špatného počasí již zemřelo.

Uzavřeno bylo kvůli sněhu celkem 215 kilometrů dálnic. Řadu států na jihovýchodě USA postihlo počasí, které je obvyklé spíš pro leden či únor. Podle federální meteorologické služby naměřili minusové teploty ve všech padesáti státech unie.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Premiér Babiš se nemusí omlouvat bývalému poslanci Kalouskovi za výroky, které o něm pronesl ve Sněmovně. Dnešní verdikt soudu není pravomocný

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy