Foto: Porošenko z bonbonů, Putin z nábojnic. Umělci tvoří neobvyklé tváře mocných

Foto: Porošenko z bonbonů, Putin z nábojnic. Umělci tvoří neobvyklé tváře mocných
"Prezidentova tvář z obalů od čokoládek vyjadřuje nesplněný slib," dodává umělkyně. Porošenko dodnes - skrze svěřenský fond - kontroluje úspěšnou firmu na cukrovinky Rošen, která vyrábí právě i čokoládové bonbony.
"Čokoládky jsou všeobecným a známým symbolem byznysu prezidenta," říká Marčenková.
"Všechny čokoládové bonbony jsme koupili v obchodě firmy Rošen, bylo jich 20 kilogramů," popisuje umělkyně.
Portréty politiků z netradičních materiálů vytvářejí Marčenková s Greenem už delší dobu, celosvětového ohlasu se dočkali v roce 2015.
Foto: Profimedia.cz
Josef Pazderka Dan Poláček Josef Pazderka, Dan Poláček
19. 4. 2019 18:33
Ukrajinští umělci Darja Marčenková a Daniel Green, kteří se v roce 2015 proslavili portrétem ruského prezidenta Vladimira Putina Tvář války, míří svým nejnovějším dílem do vlastních řad. Těsně před prezidentskými volbami na Ukrajině představili portrét tamní hlavy státu Petra Porošenka vytvořený z obalů od čokoládových bonbonů, které vyrábějí prezidentovy továrny Rošen. Dílo nazvali Tvář korupce.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy