Foto: "Dobře jsme si popovídali, a jejich volby jsme neovlivnili". Summit Putina a Trumpa v obrazech

Prezident USA Donald Trump se v pondělí setkal se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem.
Helsinky v pondělí hostily summit lídrů dvou světových velmocí.
Americký prezident Donald Trump se tu setkal s ruskou hlavou státu Vladimirem Putinem.
Proč právě finské hlavní město? Jde o neutrální půdu, na které se politici USA a Ruska (případně ještě Sovětského svazu) setkali už několikrát.
Putin přistál v Helsinkách v pondělí. Jeho letadlo ale mělo půlhodinové zpoždění, a tak se začátek summitu zpozdil.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
16. 7. 2018 18:25
Americký prezident Donald Trump se v pondělí poprvé oficiálně setkal se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Ten se před novináři překvapivě obsáhle zabýval americkým obviněním, že Rusko se vměšovalo do amerických prezidentských voleb v roce 2016. Za Trumpova přízvukování při tom zdůraznil dřívější stanovisko Moskvy, že Rusko se žádného zasahování nedopustilo.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Třináct obětí při sebevražedném útoku v Kábulu

Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu. Zranění některých jsou vážná, takže počet obětí může vzrůst. Islamistické hnutí Tálibán odpovědnost za útok odmítlo. "Sebevražedný útočník se snažil dostat do školy, ale její ochranka si ho všimla. Poté se útočník odpálil v blízkosti školy," citovala agentura AFP afghánské ministerstvo vnitra. Dnešní útok se odehrál jen dva dny poté, co při náletu afghánské armády, který zasáhl náboženskou školu v severovýchodní provincii Tachár, zahynulo nejméně 12 lidí, včetně dětí. Nálet byl namířen proti hnutí Tálibán, které krátce předtím ve stejné provincii zabilo téměř čtyři desítky příslušníků afghánských jednotek.

Další zprávy