Foto: Ve vteřině se zřítilo celé město. Arménii před 30 lety zničilo obří zemětřesení

Foto: Profimedia.cz
Dan Poláček Adéla Očenášková ČTK Dan Poláček, Adéla Očenášková, ČTK
7. 12. 2018 14:47
Arménie si připomíná 30 let od ničivého zemětřesení, při kterém zemřelo 25 tisíc lidí, živel dokonce jedno město kompletně srovnal se zemí. Kvůli tragické události se tehdy z návštěvy USA narychlo vrátil i generální tajemník SSSR Michail Gorbačov. Následky zemětřesení byly tak katastrofální, že poprvé v historii také Sovětský svaz požádal o pomoc zahraničí včetně Československa. Připomeňte si ničivé dopady přírodní pohromy v rozsáhlé fotogalerii.
 

Právě se děje

před 23 minutami

USA mají podle Trumpa v hledáčku třetího muže Islámského státu

Spojené státy vědí, kde se nachází třetí nejvyšší velitel samozvaného Islámského státu (IS) z doby, kdy organizaci vedl nyní už zneškodněný abú Bakr Bagdádí. Šéf Bílého domu to dnes podle agentury Reuters řekl při debatě po projevu v Ekonomickém klubu v New Yorku.

"Bedlivě pozorujeme jeho třetího muže," řekl Trump, aniž by prozradil identitu nového terče. "Jeho trojka má velký problém, protože i o něm víme, kde je," dodal americký prezident.

Vůdce teroristické organizace Bagdádí zemřel 27. října při operaci americké speciální jednotky na severu Sýrie, když na útěku odpálil nálože na svém těle. Od Bagdádího smrti se USA snaží zamezit opětovnému vzkříšení IS a zaměřují se na možné nástupce, přívržence a příbuzné bývalého vůdce organizace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy