Obrazem: Jak žije ultraortodoxní židovská komunita v Izraeli

Obrazem: Jak žije ultraortodoxní židovská komunita v Izraeli
Při ranní modlitbě ve staré části Jeruzaléma.
Pohled do domácnosti ultraortodoxních Židů. Muž v tradičním náboženském oblečení připravuje se svou ženou večeři před šábesem.
Dívka z rodiny ultraortodoxních Židů strouhá brambory.
Nábožensky založená rodina Kreusových během přípravy na jeden z židovských svátků.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
9. 7. 2012 15:03

Izraelští ultraortodoxní Židé jsou znovu v centru pozornosti. Tentokrát kvůli záměru izraelské vlády povolat angažované vyznavače Tóry do služby v armádě. V řadách ultraortodoxních Židů to vyvolalo velkou míru nevole. Dodejme, že příslušníci komunity Haredim, tvořící zhruba osm procent populace Izraele, byli až doposud osvobozeni od branné povinnosti a stát jejich životní potřeby dotoval sociálními dávkami. Podívejte se, jak komunita v Izraeli žije.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy