Obrazem: Střídání nájemníků v Bílém domě

Obrazem: Střídání nájemníků v Bílém domě
Dnes naposledy. Prezident George W. Bush v závěru svého posledního televizního projevu z Bílého domu ve čtvrtek 15. ledna.
Takhle nějak to bude vypadat. Návštěvníci Legolandu v Kalifornii si mohli už několik dní prohlédnout 56. inauguraci prezidenta Spojených států na modelu postaveném ze stavebnice Lego.
Pozor! Budoucí prezident Barack Obama se svojí manželkou právě přijíždějí ke Kapitolu. I když jen na modelu v kalifornském Legolandu.
"Slavnostně přísahám, že budu čestně vykonávat funkci prezidenta Spojených států a podle svých sil budu zachovávat, střežit a bránit Ústavu Spojených států." Barack Obama právě skládá přísahu do rukou předsedy Nejvyššího soudu Johna Robertse. Více než tisíc figurek postavených z lega přihlíží.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
20. 1. 2009 1:00

Washington, D.C. - Čtyřicátýčtvrtý prezident Spojených států amerických dnes složí přísahu a převezme úřad nejmocnějšího muže planety. Po osmi letech demokrat Barack Obama vystřídá v Bílém domě republikána George W. Bushe.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Robert Svoboda rezignoval na funkci trenéra hokejistů Zlína

Hokejisté Zlína jsou bez trenéra. Robert Svoboda rezignoval po nedělní porážce s Kladnem a kvůli výkonům v úvodu extraligy, v níž jsou Berani poslední. V osmi zápasech získali pět bodů. Klub o změnách informoval v tiskové zprávě.

"Po duelu v Kladně bylo jasné, že týmu může pomoci změna trenéra. Myslím, že je to momentálně neodkladně správná věc, která může ještě vše obrátit k lepšímu,“ uvedl Svoboda s tím, že chce z mužstva sejmout tlak okolí, který je vyvíjen na něj osobně a mužstva se negativně dotýká.

Berany v zápase na ledě Olomouce povede asistent Martin Hamrlík společně s koučem zlínské juniorky Lubošem Jenáčkem.

Další zprávy