První kroky uprchlíků v Evropě míří sem. Fotografie ze záchytného tábora na Lesbu

Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
13. 2. 2016 17:00
Pobřeží ostrova Lesbos je jedním z vysněných míst uprchlíků připlouvajících z Turecka na lodích. Řecká vláda tak zde, i pod tlakem Evropské unie, zbudovala první hotspot, tedy místo pro jejich registraci včetně sejmutí otisku prstů. Vedle něho stojí tento záchytný tábor s kapacitou přibližně 1600 míst. Během naší návštěvy ovšem zel prázdnotou.
 

Právě se děje

před 44 minutami

Americký diplomat Sondland připustil, že na Trumpův pokyn tlačil na Ukrajinu

Americký diplomat Gordon Sondland při středečním veřejném slyšení v Kongresu připustil, že na pokyn prezidenta USA naléhal na Kyjev, aby dodal informace zvýhodňující Donalda Trumpa ve volbách. Sondland, Trumpův stoupenec a sponzor jeho volební kampaně, promluvil ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb, který chce usvědčit Trumpa, že se na Kyjevu domáhal informací poškozujících jeho možného volebního soka Joea Bidena.

Sondland působí jako velvyslanec USA při Evropské unii a demokraté toužící vystavit Trumpa hrozbě ústavní žaloby ho považují za klíčového svědka. Hotelový magnát je podle médií členem skupiny nazývané "amigos" (přátelé), do níž patří ministr energetiky Rick Perry a zmocněnec USA pro Ukrajinu Kurt Volker. Jejich úkolem bylo prostřednictvím zákulisních tahů přimět Kyjev k dodání "špíny" na Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy