Miliontý návštěvník českého pavilonu. O EXPO 2010 je zájem

Miliontý návštěvník českého pavilonu. O EXPO 2010 je zájem
Český pavilon otevřel své brány jako jeden z prvních - to bylo prvního května 2010. Od té doby jeho branou prošlo víc než milion lidí.
Také pavilon Velké Británie byl v počátcích Expa v obležení.
Indický pavilon.
Fronta do pavilonu Nového Zélandu.
Foto: Aktuálně.cz
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
31. 5. 2010 10:37

Šanghaj - Pavilon České republiky navštívil 29. května, po necelém měsíci od otevření Všeobecné světové výstavy EXPO v Šanghaji, již milióntý návštěvník. Stala se jí paní Qiao Enchun (27 let), designérka z provincie Hubei. Světovou výstavu už celkem navštívily miliony lidí. Mnohé pavilony včetně českého praskaly ve švech. V dlouhých frontách lidé čekali hned v prvních dnech i několik hodin.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliard korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covidu-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy