Miliontý návštěvník českého pavilonu. O EXPO 2010 je zájem

Miliontý návštěvník českého pavilonu. O EXPO 2010 je zájem
Český pavilon otevřel své brány jako jeden z prvních - to bylo prvního května 2010. Od té doby jeho branou prošlo víc než milion lidí.
Také pavilon Velké Británie byl v počátcích Expa v obležení.
Indický pavilon.
Fronta do pavilonu Nového Zélandu.
Foto: Aktuálně.cz
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
31. 5. 2010 10:37

Šanghaj - Pavilon České republiky navštívil 29. května, po necelém měsíci od otevření Všeobecné světové výstavy EXPO v Šanghaji, již milióntý návštěvník. Stala se jí paní Qiao Enchun (27 let), designérka z provincie Hubei. Světovou výstavu už celkem navštívily miliony lidí. Mnohé pavilony včetně českého praskaly ve švech. V dlouhých frontách lidé čekali hned v prvních dnech i několik hodin.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy