Obrazem: Proleťte se nad německými přístavy

Obrazem: Proleťte se nad německými přístavy
Kontejnery patří v Hamburku mezi nejpoužívanější přepravní jednotky.
Je jich zde bezpočet.
...
Mezi další velké přístavy patří Bremerhaven v severním Německu.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
23. 12. 2012 15:00

Německo je ekonomickým lídrem Evropy a vývozní jedničkou. Německý export totiž, navzdory ekonomické krizi, stále roste. Podle statistik vzrostl o 2,4%, ačkoliv měl podle některých odhadů naopak poklesnout o 0,5%. Rušno je například v německých přístavech, přes něž vedou klíčové logistické toky zboží. Podívejte se na fascinující letecké snímky Bremerhavenu a Hamburku .

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy