Obrazem: Prezidentská kampaň v USA 2012

Obrazem: Prezidentská kampaň v USA 2012
... či na billboardy o slovech, která platí.
Tady jsme v Americe a hraje se o výsadu mít pracovnu v Bílém domě, jednom ze symbolů Spojených států.
Poslední čtyři roky tam sedí demokrat Barack Obama. Takto ho fotoreportér agentury Reuters zachytil v Columbusu v Ohiu.
Otázkou nadcházejících voleb je, zda bude Obamova hvězda zářit další čtyři roky.
Foto: Jakub Novák
Michal Žák Reuters Dan Poláček Michal Žák, Reuters, Dan Poláček
18. 10. 2012 10:45

Fakticky ta bitva začala přinejmenším loni, byť její vyvrcholení přijde až 6. listopadu. Amerika svádí bitvu argumentů, kdy zemi objíždějí dva muži, jimž by fanoušky mohla závidět nejedna hvězda showbyznysu. Tady Michala Davida s Lucií Bílou nečekejte, tady se hraje o Bílý dům. Podívejte se, jak probíhá volební kampaň v USA.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy