Obrazem: Požár na ropné plošině u australských břehů

Foto: Reuters
23. 11. 2009 13:28

Ropnou plošinu Montara poblíž severozápadní Austrálie zničil požár. Už v srpnu z ní unikala do vody ropa, tento měsíc se vzňala a shořela. Plošina způsobila velké ekologické škody ve vzdálenosti asi 250 kilometrů od pobřeží. Požár zlikvidoval speciální tým thajské těžařské společnosti PTTEP. Nyní firma a australské úřady sčítají škody.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy