Obrazem: S knězem, jehož v kostele zavraždili islamisté, se loučily tisíce Francouzů

Obrazem: S knězem, jehož v kostele zavraždili islamisté, se loučily tisíce Francouzů
Arcibiskup Dominique Lebrun přichází k chrámu v Rouenu v Normandii na severu Francie.
Všichni se sem sešli, aby vzdali hold 84letému knězi Jacquesi Hamelovi.
Duchovního minulý týden zavraždila dvojice islamistů. Během dopolední mše přímo v kostele v nedalekém Saint-Étienne-du-Rouvray.
...
Foto: Reuters
Reuters Michal Žák Reuters, Michal Žák
Aktualizováno 2. 8. 2016 16:11
Na dva tisíce lidí přišly do severofrancouzského města Rouen dát poslední sbohem Jacquesi Hamlovi, 84letému knězi, jehož před týdnem během mše zavraždila dvojice mladých islamistů. Zdaleka všichni se do gotického chrámu nevešli, a tak obřad i v dešti sledovali na venkovních velkoplošných obrazovkách. To vše za mimořádných bezpečnostních opatření.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Schick si podle trenéra musí na návrat ještě několik týdnů počkat

Podle trenéra fotbalistů Leverkusenu Petera Bosze je návrat zraněného útočníka Patrika Schicka na hřiště otázkou několika týdnů. Čtyřiadvacetiletý český reprezentant, který nehraje od začátku října, nepřicestoval s Bayerem do Prahy, kde se německý celek utká ve čtvrtečním duelu 2. kola základní skupiny Evropské ligy s českým mistrem Slavií.

Schick v minulém ročníku hostoval z AS Řím v Lipsku. "Rudí býci" ale na něj kvůli ekonomickým dopadům pandemie koronaviru opci neuplatnili. Místo toho po českém hráči sáhl Leverkusen, který ho v září přivedl za více než 700 milionů korun.

V dresu Bayeru stihl Schick odehrát čtyři soutěžní duely, v nichž dal dva góly. Počátkem října si však v bundesligovém duelu se Stuttgartem lehce natrhl zadní stehenní sval a od té doby nehraje.

"Patrik zůstal v Leverkusenu. Trénuje, pracuje na své kondičce. Je to ještě otázka několika týdnů. Včera již s námi trénoval, ale ještě si musí počkat, než bude moci nastoupit," řekl na dnešní tiskové videokonferenci šestapadesátiletý Nizozemec Bosz.

Další zprávy