Obrazem: Policie začala likvidovat francouzskou "džungli"

Obrazem: Policie začala likvidovat francouzskou "džungli"
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
22. 9. 2009 12:06

Francouzská policie začala likvidovat uprchlický tábor, kterému se přezdívá ,,džungle", nedaleko přístavního města Calais na severu země. V džungli žila odhadem asi tisícovka migrantů - nejčastěji z Afghánistánu, Iráku a Eritrei. Stovky běženců bez dokladů tu vyčkávaly na příležitost, jak se dostat nelegální cestou do Velké Británie. Obyvatelé kempu byli nuceni nastoupit do připravených autobusů a budou odvezeni na policejní stanici, odkud budou pravděpodobně vysláni zpět do zemí, ze kterých do Evropské unie vstoupili.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Test motoru nové rakety pro lety na Měsíc skončil v USA předčasně

Důležitý test motorů nové rakety SLS (Space Launch System), která má v dalších letech dopravit astronauty na Měsíc, skončil v americkém testovacím středisku v Mississippi předčasně. Podle Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) běžely čtyři motory jen něco přes minutu, zatímco původně měli inženýři v plánu zážeh ukončit až po osmi minutách, aby mohli nasimulovat let rakety na oběžnou dráhu Země. Napsal o tom server BBC.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
Další zprávy