Obrazem: Podívejte se na netradiční fotografie Reuters

Obrazem: Podívejte se na netradiční fotografie Reuters
Takto se téměř celý nechal „pohřbít“ v hromadě popela jeden z místních obyvatel Santiaga de Chile během protestu vůči tamní tepelné elektrárně. Lidem žijícím v okolí elektrárny se nelíbí, jak je zde zatěžováno životní prostředí.
Žena krmí z temene své hlavy papouška během demonstrace původních obyvatel Bolivie, kteří bojují proti zamýšlené stavbě dálnice, jež by měla vést přes jejich území.
Batole sedící na obřím leknínu v botanické zahradě nedaleko Bruselu v Belgii.
Skulptura obří boty na podpatku viděná ve španělském Madridu.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
7. 7. 2012 13:00

Přichystali jsme pro vás fotogalerii, kde najdete několik fotografií s podivuhodným obsahem, které v nedávných dnech pořídili fotoreportéři agentury z Reuters.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Rada: Při přípravě rozpočtu nebyly respektovány základní zásady

Kvalita přípravy státního rozpočtu byla letos významně narušena nerespektováním základních zásad, jako je úplnost a reálnost rozpočtové dokumentace. Důvodem je mimo jiné to, že s návrhem státního rozpočtu na příští rok se schodkem 320 miliard korun současně Poslanecká sněmovna schválila významné úpravy daní. S nimi přitom návrh rozpočtu nepočítá. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou dnes zveřejnila Národní rozpočtová rada.

Ta zároveň zopakovala, že na základě dostupných dat bylo letní zvýšení schodku letošního rozpočtu na 500 miliard korun nadměrné. Ke konci listopadu skončil rozpočet ve schodku 341,5 miliardy korun.

Národní rozpočtová rada je nezávislý odborný orgán, jehož hlavním posláním je vyhodnocovat, zda stát a další veřejné instituce dodržují pravidla rozpočtové odpovědnosti daná zákonem. Radě nyní předsedá ekonomka Eva Zamrazilová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy