Obrazem: Podívejte se na 15 neuvěřitelných fontán světa. Některé jako by popíraly gravitaci

Obrazem: Podívejte se na 15 neuvěřitelných fontán světa. Některé jako by popíraly gravitaci
Fontánu Charybda vytvořil vodní sochař William Pye v roce 2000 pro luxusní lázeňský hotel Seaham nedaleko Sunderlandu v severní Anglii.
Charybda je v řeckých bájích mořská obluda, zosobňující nebezpečné víry v Messinské úžině u Sicílie. Doplňují se s obludou z protějšího břehu Skyllou. Nejstarší báje uvádějí, že byla božskou bytostí, její původ však není znám. Pye později postavil podobné sochy ovlivněné tímto příběhem v Ománu a Brazílii.
Isamu Noguchi našel nové a inovativní využití fontán mimo to, jak byly tradičně koncipovány, už před více než 40 lety. Fontána, kterou vytvořil na výstavu Expo '70 v Ósace v Japonsku, je pravděpodobně nejbohatším a nejkrásnějším příkladem.
Koncepce fontány dala Noguchimu příležitost hrát si s přírodním prvkem vody a současně zkoumat nové myšlenky kinetiky v sochařství.
Foto: emijrp
Vanda Nárožná
10. 6. 2017 13:02
Mnozí lidé pravděpodobně znají slavnou fontánu Trevi v Římě nebo Bellagio v Las Vegas. Po světě je ale spousta dalších. Prohlédněte si výběr 15 největších, nejzvláštnějších nebo nejpropracovanějších fontán. Některé se otáčejí, jiné svítí. Zdá se, že několik z nich snad popírá gravitaci.
 

Právě se děje

Další zprávy