Foto: Papež František navštívil koncentrační tábor Osvětim, pomodlil se v cele smrti

Foto: Papež František navštívil koncentrační tábor Osvětim, pomodlil se v cele smrti
Papež František v pátek jako třetí hlava katolické církve navštívil nacistický vyhlazovací tábor v Osvětimi.
Dopoledne prošel pod nechvalně proslulou bránou...
Osvětim byla největším vyhlazovacím táborem, který nacistické Německo zřídilo, a stala se jedním ze symbolů holocaustu. V táboře přišlo o život 1,1 milionu lidí, převážně Židů.
František - na rozdíl od svých předchůdců, Poláka Jana Pavla II. a Němce Benedikta XVI. - neměl ve vyhlazovacím táboře veřejné vystoupení.
Foto: Reuters
ČTK Obrazová sekce, ČTK
29. 7. 2016 11:20
Papež František pokračuje v pětidenní návštěvě Polska, kde se konají Světové dny mládeže. V pátek navštívil nacistický koncentrační tábor Osvětim, kde zemřelo více než milion lidí.
 

Právě se děje

před 26 minutami

Skotsko bude za pár let nezávislé a v Evropské unii, řekla Sturgeonová

Skotsko bude za pár let nezávislou zemí a zároveň členským státem Evropské unie, je přesvědčena skotská první ministryně Nicola Sturgeonová. Řekla to ve středu na tiskové konferenci v Berlíně. Šéfka separatistické Skotské národní strany (SNP) také dala najevo vážné pochybnosti, zda britský premiér Boris Johnson najde v otázce brexitu kompromis, který by vyhovoval Bruselu i parlamentu v Londýně. V příštích měsících Sturgeonová očekává předčasné volby.

"Riziko, že Británie opustí Evropskou unii bez dohody, je stále velké. Poškodilo by to naši ekonomiku a naše občany, a já udělám všechno pro to, abych tomu zabránila," uvedla Sturgeonová. Zdůraznila přitom, že si velká většina Skotů brexit nepřála. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy