Ze stanu zbyly jen cáry. Záhadná trojnásobná vražda fascinuje Skandinávii dodnes

Ze stanu zbyly jen cáry. Záhadná trojnásobná vražda fascinuje Skandinávii dodnes
Fotografie z policejního vyšetřování.
Vrah si naopak několik věcí z místa činu odnesl, což vyšetřovatele zmátlo.
Například botu Nilse Gustafssona našli policisté ukrytou asi 500 metrů od stanu.
Podle vyšetřovatelů byl osudnou noc opilý, jeho kamarádi ho ze stanu vyhodili a on se začal chovat agresivně. S druhým chlapcem se porval a celý boj vyvrcholil v trojnásobnou vraždu.
Foto: Keskusrikospoliisin kuva / Image of the Central Criminal Police
Dan Poláček Zahraničí Dan Poláček, Zahraničí
Aktualizováno 7. 6. 2020 15:03
Před šedesáti lety odjeli čtyři teenageři na víkend tábořit k finskému jezeru Bodom. Po první noci strávené ve stanu našla policie tři z nich ubodané a čtvrtého s vážným zraněním. Policie nikdy nezjistila, kdo je zabil. Chvíli byl dokonce podezřelý chlapec, který jako jediný masakr přežil. Nevyřešené bodomské vraždy se staly nejtajemnějším kriminálním případem v moderní historii Finska.
 

Právě se děje

před 38 minutami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy