Ze stanu zbyly jen cáry. Záhadná trojnásobná vražda fascinuje Skandinávii dodnes

Ze stanu zbyly jen cáry. Záhadná trojnásobná vražda fascinuje Skandinávii dodnes
Fotografie z policejního vyšetřování.
Vrah si naopak několik věcí z místa činu odnesl, což vyšetřovatele zmátlo.
Například botu Nilse Gustafssona našli policisté ukrytou asi 500 metrů od stanu.
Podle vyšetřovatelů byl osudnou noc opilý, jeho kamarádi ho ze stanu vyhodili a on se začal chovat agresivně. S druhým chlapcem se porval a celý boj vyvrcholil v trojnásobnou vraždu.
Foto: Keskusrikospoliisin kuva / Image of the Central Criminal Police
Dan Poláček Zahraničí Dan Poláček, Zahraničí
Aktualizováno 4. 6. 2021 10:25
Před 61 lety odjeli čtyři teenageři na víkend tábořit k finskému jezeru Bodom. Po první noci strávené ve stanu našla policie tři z nich ubodané a čtvrtého s vážným zraněním. Policie nikdy nezjistila, kdo je zabil. Chvíli byl dokonce podezřelý chlapec, který jako jediný masakr přežil. Nevyřešené bodomské vraždy se staly nejtajemnějším kriminálním případem v moderní historii Finska.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Za jeden den se pokusilo překročit hranici z Běloruska přes 200 migrantů, uvedla polská stráž

Skupina asi 100 migrantů se v uplynulém dni pokusila násilně překonat bělorusko-polskou hranici u hraničního přechodu Bělověž (Bialowieža), oznámila v sobotu polská pohraniční stráž. Za celý pátek ostraha hranic zaznamenala 206 lidí, kteří se pokusili o překročení hranice z běloruské strany, informoval dnes ráno server Polsatnews. Bezpečnostní složky jim v tom prý zabránily.

"V úseku chráněném pohraniční stráží v Bělověži útvary odrazily útok na hranici skupiny čítající 100 osob," napsala polská pohraniční stráž na Twitteru. Z jejího prohlášení vyplývá, že se tento pokus odehrál v pátek.

Polské bezpečnostní složky zadržely sedm cizinců, šest Rusů a jednoho Gruzínce, za napomáhání k nelegálnímu vstupu do země, poznamenal server Polsatnews. Od začátku roku podle něj polská ostraha hranic eviduje přes 37 000 pokusů o nelegální překročení hranice z Běloruska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy