Obrazy katastrofy: Kalifornii ničí požáry, jaké nepamatuje. Z domu zbyl jen komín

Obrazy katastrofy: Kalifornii ničí požáry, jaké nepamatuje. Z domu zbyl jen komín
Ohně od poloviny srpna spálily víc než 1,4 milionu akrů půdy, oblast třikrát větší, než je město Los Angeles. Ačkoliv v tomto období jsou požáry v Kalifornii běžné, podle úřadů jsou ty letošní jedny z nejhorších, které byly kdy v oblasti zaznamenány.
...
...
K evakuaci úřady vyzvaly kolem 240 tisíc lidí.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
25. 8. 2020 14:06
Požáry, které letos zasáhly americkou Kalifornii, jsou podle místních jedny z nejhorších, které kdy region postihly. Sedm lidí zemřelo, další statisíce musely opustit své domovy a shořely i dva tisíce let staré stromy. Podívejte se, co ohně v Kalifornii způsobily a co za nimi stojí.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy