Obrazy katastrofy: Kalifornii ničí požáry, jaké nepamatuje. Z domu zbyl jen komín

Obrazy katastrofy: Kalifornii ničí požáry, jaké nepamatuje. Z domu zbyl jen komín
Ohně od poloviny srpna spálily víc než 1,4 milionu akrů půdy, oblast třikrát větší, než je město Los Angeles. Ačkoliv v tomto období jsou požáry v Kalifornii běžné, podle úřadů jsou ty letošní jedny z nejhorších, které byly kdy v oblasti zaznamenány.
...
...
K evakuaci úřady vyzvaly kolem 240 tisíc lidí.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
25. 8. 2020 14:06
Požáry, které letos zasáhly americkou Kalifornii, jsou podle místních jedny z nejhorších, které kdy region postihly. Sedm lidí zemřelo, další statisíce musely opustit své domovy a shořely i dva tisíce let staré stromy. Podívejte se, co ohně v Kalifornii způsobily a co za nimi stojí.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sestra severokorejského vůdce zavrhla nová diplomatická jednání se Spojenými státy

Sestra severokorejského vůdce zavrhla vyhlídky na brzké obnovení diplomatických jednání se Spojenými státy. USA mají očekávání, která jim mohou přinést velká zklamání, nechala se slyšet Kim Jo-čong podle agentur AP a Reuters. S prohlášením přišla poté, co poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Jake Sullivan označil nedávné vyjádření lídra KLDR za zajímavé signály.

Kim Čong-un minulý týden na stranickém zasedání oznámil, že by se země měla připravit na oboje: na dialog, ale hlavně na konfrontaci se Spojenými státy. Podle severokorejských médií při tom vycházel z podrobné analýzy politiky administrativy amerického prezidenta Joea Bidena vůči Pchjongjangu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy