Foto: Den vítězství na Rudém náměstí v Moskvě

Foto: Den vítězství na Rudém náměstí v Moskvě
Zkoušek bylo hned několik, tady ruští vojáci a osádky tanků trénují 26. dubna.
Voják drží prapor při jízdě na obrněném transportéru.
Ruští vojáci pochodují během generálky na Den vítězství.
Ruští vojáci pochodují během generálky na Den vítězství.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
9. 5. 2012 13:00

V Moskvě proběhla tradiční vojenská přehlídka u příležitosti oslav konce druhé světové války, největší svého druhu. Diváci mohli vidět defilé více než 14 000 vojáků různých druhů vojsk a kolem sto kusů vojenské techniky - mezi nimi například tanky T-90, protiletecký systém S-400, raketové komplety Iskander nebo mezikontinentální balistické rakety Topol-M. Celou akci zahájil na Rudém náměstí prezident Vladimir Putin, za jehož vlády byla tradice každoročních vojenských přehlídek v Moskvě obnovena.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Interpol varuje před falešnými vakcínami, na koronaviru budou chtít vydělat i zločinci

Organizovaný zločin se bude snažit napojit na distribuci vakcín proti koronaviru, varovala nyní své členské státy mezinárodní policejní organizace Interpol. Široká veřejnost bude podle Interpolu v ohrožení kvůli falešných internetovým stránkám, ale zejména kvůli falešným vakcínám, které by mohly ohrozit zdraví nebo i lidské životy, píše se v tiskové zprávě.

"Zatímco vlády připravují rozjezd očkování, kriminální organizace plánují infiltraci nebo narušení dodavatelských řetězců," uvedl generální tajemník Interpolu Jürgen Stock.

S rušením restrikcí na cestování poroste význam testů na koronavirus a Interpol varuje, že spolu s tím se rozroste i výroba a distribuce neschválených a falešných testovacích sad. Jednotka Interpolu zaměřená na kyberkriminalitu už upozornila, že ze 3000 webů, které nabízejí potencionálně nebezpečná léčiva a zdravotní potřeby, přibližně 1700 skrývá také kybernetickou hrozbu, nejčastěji spamy a phishingové útoky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy