Obrazem: Mocní se sešli v troskách

Obrazem: Mocní se sešli v troskách
A jiný pohled na stejné město: L'Aquila po zemětřesení.
Jako první si tiskovou konferenci v nezvyklém prostředí uspořádal kanadský premiér Stephen Harper.
Německá kancléřka Angela Merkelová si před začátkem summitu G8 prohlédla s italským premiérem Silviem Berlusconim město Onna poblíž L'Aquily; obě zasáhlo nedávno silné zemětřesení.
Německá kancléřka v ruinách sousední vesnice Onna.
Foto: Reuters
Reuters Simona Holecová, Reuters
8. 7. 2009 13:53

L'Aquila - V nezvyklém prostředí trosek se na tři dny sešli nejmocnější tohoto světa. Summit G8 hostí L'Aquila, město, které z kraje dubna téměř vymazalo z mapy silné zemětřesení.

Podívejte se, jak to na setkání vypadá.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy