Obrazem: Město dvojčat, která se narodila za balkánské války

Obrazem: Město dvojčat, která se narodila za balkánské války
Na severozápadě Bosny ve městě Bužim se za války mezi roky 1992-95 narodilo přinejmenším 21 dvojčat (na snímku dvojčata Elma a Selma Burzičovičovy).
Alespoň to vypátral bývalý učitel Nedzib Vučelj. Počet ale může být daleko vyšší, protože mnoho lidí se odtud odstěhovalo nebo se je v dvacetitisícovém městě nepodařilo dohledat. (Almin a Almina Duranovičovi)
Podle celosvětových statistik připadají dvojčata na jeden z 88 porodů. Bosenské město tak není podle tamních lékařů zas tak výjimečné, ale část dokumentace prý, zřejmě kvůli válce, chybí.
Místní úřady se však Vučeljovy aktivity chytily a doufají, že přezdívka "Město dvojčat" přitáhne k tomuto jinak nenápadnému městečku pozornost turistů. Na snímku Davud a Sara Catičovi.
Foto: Reuters
Reuters Jakub Plíhal Reuters, Jakub Plíhal
26. 4. 2015 19:56
Nenápadné dvacetitisícové město Bužim na severozápadě Bosny se chlubí unikátem. Tamější bývalý učitel Nedzib Vucelj zjistil, že se zde během války mezi lety 1992-95 narodilo přinejmenším 21 dvojčat.
 

Právě se děje

před 13 minutami

Návrh zákona, který zakazuje jednorázové plastové příbory, talíře nebo brčka, dnes schválila vláda. Zákon má platit od července, posoudí ho parlament

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Provozovatel největších skiareálů na Slovensku plánuje kvůli dopadům pandemie zrušit 260 pracovních míst

Provozovatel největších skiareálů na Slovensku, společnost Tatry mountain resorts, chce zrušit 260 pracovních míst. Důvodem jsou dopady pandemie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy