Obrazem: Města pod vodou, zaplavené tunely. Jih Španělska zasáhly rekordní srážky

Obrazem: Města pod vodou, zaplavené tunely. Jih Španělska zasáhly rekordní srážky
Přes 70 silnic, desítky úseků železnice a dvě letiště jsou kvůli nebývalým srážkám zavřené.
Ve městě Orihuela přeměnil déšť býčí arénu v obrovký bazén plný vody.
Povodně si vyžádaly už čtyři oběti na životech. Dva lidé se utopili poté, co jejich auta zaplavila voda.
Hasičům se podařilo zachránit některé motoristy, kteří uvízli v zaplaveném tunelu. Takové štěstí však neměl 48letý muž, který i přes zákaz do tunelu vjel a utopil se.
Foto: Reuters
Martina Heroldová Martina Heroldová
13. 9. 2019 20:22
Jih Španělska se už několikátý den potýká s povodněmi vyvolanými silnými přívalovými dešti. Ty si vyžádaly již čtyři oběti na životech, především mezi motoristy, které záplavy zastihly na silnici. Pod vodou je téměř celý region Murcie, povodně postihly také Valencii.
 

Právě se děje

před 18 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy