Obrazem: Londýn ve slavnostním, královna slavila narozeniny

Obrazem: Londýn ve slavnostním, královna slavila narozeniny
Foto: Reuters
Reuters ČTK Reuters, ČTK
13. 6. 2015 17:13
Britské panovnici bylo 89 let už 21. dubna, ale oslava se tradičně přesouvá na červen. Pozornost se ale upírala na Kate.

Londýn - Britská královna Alžběta II. v Londýně oficiálně oslavila své 89. narozeniny.

Den zrození hlavy monarchie sice připadá na 21. duben, ale tradičně se oslava už od 18. století kvůli počasí přesouvá na červen.

Hlavní součástí tradiční oslavy byla asi hodinová přehlídka 1100 vojáků v historických uniformách, které královna přihlížela s manželem a dalšími členy královské rodiny z balkonu Buckinghamského paláce.

Podívejte se...

 

Právě se děje

před 20 minutami

Akreditační úřad zastavil řízení k omezení akreditace lékařství v Ostravě. Chyby škola napravila, tvrdí

Akreditační úřad zastavil správní řízení k omezení akreditace oboru všeobecného lékařství na Ostravské univerzitě, které vedl kvůli pochybení u přijímacích zkoušek v minulosti. Škola podle něj u zkoušek pro akademický rok 2019/2020 chyby napravila. Současná akreditace ji opravňuje přijímat nové uchazeče do 31. května letošního roku. Pro přijímání studentů i po tomto datu musí fakulta získat novou akreditaci. Žádost o ni zatím Národní akreditační úřad neobdržel.

"Vzhledem ke skutečnosti, že došlo ke zjednání nápravy, Rada Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství rozhodla zastavit správní řízení k omezení akreditace magisterského studijního programu Všeobecné lékařství spočívající v zákazu přijímat ke studiu daného studijního programu další uchazeče," uvedl ředitel odboru kanceláře akreditačního úřadu Jiří Smrčka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy