Obrazem: Londýn ve slavnostním, královna slavila narozeniny

Obrazem: Londýn ve slavnostním, královna slavila narozeniny
Foto: Reuters
Reuters ČTK Reuters , ČTK
13. 6. 2015 17:13
Britské panovnici bylo 89 let už 21. dubna, ale oslava se tradičně přesouvá na červen. Pozornost se ale upírala na Kate.

Londýn - Britská královna Alžběta II. v Londýně oficiálně oslavila své 89. narozeniny.

Den zrození hlavy monarchie sice připadá na 21. duben, ale tradičně se oslava už od 18. století kvůli počasí přesouvá na červen.

Hlavní součástí tradiční oslavy byla asi hodinová přehlídka 1100 vojáků v historických uniformách, které královna přihlížela s manželem a dalšími členy královské rodiny z balkonu Buckinghamského paláce.

Podívejte se...

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 7 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy