Foto: Odpočívej v pokoji. V Japonsku se rodí hotely pro mrtvé, země nestíhá zpopelňovat zemřelé

Foto: Odpočívej v pokoji. V Japonsku se rodí hotely pro mrtvé, země nestíhá zpopelňovat zemřelé
Nebožtík odpočívá v pokoji v takzvaném "hotelu pro mrtvé", tedy zařízení pro dočasné ubytování zesnulých, jejichž příbuzní čekají na uvolnění místa v přeplněných krematoriích.
Lidé mohou do takového hotelu umístit své zesnulé příbuzné či známé na dobu maximálně čtyř dnů, cena se pohybuje kolem 9000 jenů (přibližně dvou tisíc korun) za noc.
Pozůstalí tuto službu vítají. "Myslím si, že je skvělé, když rodina a známí mohou naposledy navštívit své zesnulé předtím, než zamíří do krematoria," říká devětašedesátiletá Hirokazu Hosaka, stojící u ozdobené rakve své matky.
Sousedé ovšem radostí nepřekypují. Obyčejně tato zařízení, snažící se zvenku vypadat jako hotel, své "hosty" dočasně zmrazí, ne tak tento hotel Sousou v Kawasaki, který se spoléhá na klimatizaci, jejíž vývody vedou i metr nad ulici, což místním zrovna nevoní.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Obrazová sekce
15. 5. 2016 13:14
Poslední přání zesnulým "odpočívej v pokoji" dostává v japonských městech doslovný význam. Rodí se zde nové hotely pro mrtvé, jelikož krematoria v pomalu vymírající zemi nestíhají zpopelňovat zemřelé.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

PSG vyhrál ve francouzské lize posedmé za sebou

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.

před 4 hodinami

V USA odhlasovalo tři dny před volbami již přes 90 milionů lidí

Ve Spojených státech odevzdalo svůj hlas s předstihem před úterním termínem voleb již přes 90 milionů lidí. To je více než 65 procent počtu volebních lístků, které se dohromady sešly ve volbách před čtyřmi lety, napsala agentura Reuters. Uchazeči se snaží využít poslední dny kampaně k boji o poslední nerozhodnuté voliče v klíčových státech. Na veřejnosti v sobotu kromě nich a jejich viceprezidentských kandidátů vystoupila například i první dáma Melania Trumpová či bývalý prezident Barack Obama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy