Foto: Skrýše v jeskyních, plynové masky z igelitek. Syrský Idlib se chystá na útok

Foto: Skrýše v jeskyních, plynové masky z igelitek. Syrský Idlib se chystá na útok
Takhle vypadalo město Idlib loni v létě. Nyní společně s přilehlými provinciemi tvoří poslední oblast v Sýrii drženou protivládními povstalci.
Okolo 10. září by mělo dojít k bombardování.
Na konci letošního srpna lidé protestovali proti vládě v Damašku a žádali Turecko, aby útoku vládních sil na město zabránilo.
Stovky civilistů z provincie Idlib ale raději uprchly.
Foto: Reuters
Zahraničí dap Zahraničí, dap
9. 9. 2018 17:09
K útoku na syrský Idlib, který ovládají povstalci, by mělo dojít kolem 10. září. Stovky lidí utekly, zbytek obyvatel se chystá na bombardování.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Němečtí ekologové se odvolali proti rozhodnutí, které povoluje dřívější obnovení stavby Nord Stream 2

Německé ekologické organizace se odvolaly proti rozhodnutí Spolkového úřadu pro lodní dopravu a hydrografii (BSH), které povoluje dřívější obnovení výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Toto nové povolení tak prozatím pozbývá platnosti, informovala v pondělí agentura DPA.

Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa. BSH v pátek schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu v německých vodách, zatímco dřívější povolení připouští pokračování výstavby až od konce května. BSH v pondělí potvrdil, že prostřednictvím elektronické pošty obdržel odvolání od ekologických organizaci Deutschen Umwelthilfe (DUH) a Naturschutzbund Deutschland (Nabu).

Zdroj: ČTK
Další zprávy