Foto: Heydrichův hrob je jinde, než kopali lupiči, tvrdí badatel. Hřbitov navštívil

Badatel Jaroslav Čvančara u hrobu, který byl zloději mylně považován za místo pohřbených ostatků Reinharda Hedricha.
Zloději se nechali k akci velmi pravděpodobně inspirovat snímkem německé internetové encyklopedie, na němž je udané nesprávné místo Heydrichova hrobu.
Neznámí zloději hrob na hřbitově v Berlíně otevřeli v noci z 11. na 12. prosince jako místo, kde spočívá Reinhard Heydrich. Ale spletli se.
Heydrichova pohřbu se zúčastnili nejvyšší představitelé německé říše. Šéf SS a gestapa Heinrich Himmler, kvůli jehož čestnému kordu se zloději Heydrichův hrob pokoušeli pravděpodobně vyloupit, zcela vlevo.
Heydrichova rakev s vlajkou SS, bojovou přilbou a čestným kordem. Před uložením do země ho Heydrichův přímý nadřízený šéf SS Heinrich Himmler vyměnil podle Řádových zákonů SS za svůj. Himlerův kord byl pak zřejmě pro zloděje důvodem ke kopání na berlínském Hřbitově invalidů.
Foto: Archiv Jaroslava Čvančary
Jan Gazdík dap Jan Gazdík, dap
18. 12. 2019 10:37
Zloději chtěli v prosinci minulého roku vyloupit hrob Reinharda Heydricha na berlínském Hřbitově invalidů. Podle badatele Jaroslava Čvančary jim šlo o čestný kord šéfa SS a gestapa Heinricha Himmlera, který byl položený na rakvi. Čvančara tento týden místo navštívil a zjistil, že zloději kopali na špatném místě. Heydrichův anonymizovaný hrob je jinde. Podívejte se, jak berlínský hřbitov vypadá.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy