Jak se bojovalo o Stalingrad a Kursk. Bitvy východní fronty na barevných snímcích

Druhá světová válka a boje na východní frontě.
Rudá armáda a wehrmacht se střetly například také v říjnu 1941 v bitvě o Sevastopol.
...
Sověti zlomili odpor německé armády na východní frontě především v bitvách u Stalingradu a poté u Kurska.
Sovětské jednotky osvobodily Tallinn před 75 lety. Do estonské metropole vstoupily 23. září 1944. Osvobození města navázalo na předchozí úspěchy Rudé armády na východní frontě.
Foto: Olga Širninová / Flickr.com
Dan Poláček Zahraničí Dan Poláček, Zahraničí
Aktualizováno 20. 10. 2019 11:30
Rudá armáda vkročila přesně před 75 lety, 23. září 1944, do estonské metropole Tallinnu. V té době se už německá Hitlerova armáda těžko mohla vzpamatovat z porážek, které jí Sověti na východní frontě uštědřili. Připomeňte si na unikátních kolorovaných fotografiích, jak boje druhé světové války vypadaly.
 

Právě se děje

před 27 minutami

V indické nemocnici podlehla zraněním mladá žena, kterou před dvěma dny přepadla a zapálila skupina útočníků. K soudu vypovídat jako oběť znásilnění.

před 29 minutami

Česko má před sebou první lyžařský víkend nové sezony

Jako první spustily vleky v pátek skiareály v Branné a v Karlově v Jeseníkách, dnes se rozjedou na Černé hoře u Janských Lázní a v Malé Úpě v Krkonoších, na šumavské Kvildě, beskydském středisku Bílá a ve Stupavě na Uherskohradišťsku. V porovnání s loňským rokem ale většinou zahajují sezonu o něco později. Ostatní areály pokračují v přípravě na sezonu a zasněžují, přírodního sněhu totiž mají minimum.

Na otevření se teprve připravuje i největší krkonošské středisko Špindlerův Mlýn. Na dnešek a neděli má sice naplánovaný program SkiOpening, sezonu zahájí ale až v pátek 13. prosince.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Bílý dům oznámil, že se nehodlá účastnit řízení v Kongresu, které se týká možné ústavní žaloby na prezidenta Donalda Trumpa

Trump čelí snaze demokratů zbavit ho funkce kvůli červencovému telefonátu, v němž vyzýval nového ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby spolupracoval na vyšetřování jeho demokratického politického rivala Joea Bidena. Demokraté to označují za nepřípustné zatahování cizího státu do kampaně před prezidentskými volbami, které Američany čekají příští rok v listopadu.

Právní poradce Bílého domu Pat Cipollone označil vyšetřování prezidenta Trumpa kvůli ukrajinské aféře za "naprosto neopodstatněné" a nespravedlivé. 

Podle stanice CNN by členové právního výboru měli o žalobě hlasovat v týdnu od 9. prosince. Celá Sněmovna reprezentantů by pak mohla o ústavní žalobě rozhodovat v předvánočním týdnu po 16. prosinci. Poté se obžaloba dostane k projednání Senátu, kde však Trumpovi republikáni mají většinu a je krajně nepravděpodobné, že by návrh zbavit prezidenta úřadu podpořili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy