Foto: Dny hrůzy. Před 10 lety otřásla Bombají série útoků, teroristé obléhali hotely

Připomeňte si krvavé teroristické útoky v Bombaji v rozsáhlé fotogalerii.
Přesně před deseti lety, 26. listopadu 2008, otřásla indickou metropolí Bombají série krvavých koordinovaných teroristických útoků.
Za atentáty stáli pákistánští teroristé. Na tomto snímku je vidět dým stoupající z přepychového hotelu Tádž Mahal, kde se odehrál jeden z útoků.
Cílů útoků byla více než desítka. Fotografie ukazuje přihlížející dav na místě jednoho z bombových výbuchů v Bombaji.
Teror si vyžádal celkem 166 mrtvých. Na snímku můžete vidět jednotky bombajské policie.
Foto: Reuters
Zahraničí Dan Poláček Zahraničí, Dan Poláček
26. 11. 2018 20:52
Bombaj si připomíná deset let od krvavých teroristických útoků, které v indické metropoli spáchala skupina deseti pákistánských atentátníků. Sérii koordinovaných útoků nepřežilo 166 lidí. Připomeňte si hrůzné okamžiky v rozsáhlé fotogalerii.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 54 minutami

Vdova po kancléři Kohlovi nezdědí jeho milionové odškodnění za knihu

Vdova po někdejším německém kancléři Helmutu Kohlovi Maike Kohlová Richterová nemá dědický nárok na milionové odškodnění za knihu o svém zesnulém manželovi. V pondělí o tom rozhodl Spolkový soudní dvůr (BGH), který je nejvyšší německou soudní instancí. BGH tak potvrdil verdikt nižšího soudu, že nároky na odškodnění se nedědí. Kohlová Richterová se chtěla domoci pěti milionů eur (128,5 milionu korun).

Jádrem sporu je kniha s názvem Vermächtnis: Die Kohl-Protokolle (Odkaz: Kohlovy protokoly) z roku 2014, v níž autoři Heribert Schwan a Tilman Jens použili neautorizované citáty bývalého předsedy Křesťanskodemokratické unie (CDU) a dlouholetého kancléře, který vládl v letech 1982 až 1998. Kohl těsně před smrtí vysoudil odškodné, verdikt ale nikdy nenabyl právní moci. Ve sporu po Kohlově úmrtí pokračovala vdova, která usilovala o dědický nárok na odškodné.

"Předpoklad vrchního zemského soudu, že nárok na odškodné kvůli porušení osobních práv se v zásadě nedědí a že nárok zanikl úmrtím předchozího žalobce, je správný," uvedl ve zdůvodnění verdiktu Spolkový soudní dvůr. Ten také konstatoval, že odškodnění mělo být zadostiučiněním pro samotného Kohla, což již nelze po jeho smrti naplnit. A protože původní verdikt nebyl pravomocný, nestal se nárok součástí dědictví.

Zdroj: ČTK
Další zprávy