Foto: Češi a Slováci bojují na Ukrajině po boku ruských separatistů

Výbušniny – miny a rakety zakázané minskou dohodou se tu běžně používají.
Dvojice Čechů, kteří se přidali na stranu proruských separatistů na východě Ukrajiny, pózuje s vojáky před obrněným transportérem. Vepředu zleva Kavkaz, vedle něj uprostřed Behemot.
Pohled na území znepřátelené Ukrajiny. Přes den je na frontě pokoj, bombardování začíná až v noci.
Jeden z mnoha ruských obrněných transportérů na východě Ukrajiny. I takovým způsobem bojují Češi a Slováci proti ukropi - hanlivý název pro ukrajinské vojáky.
Rozbombardovaný pomník hrdinům 2. světové války nedaleko města Pervomajsk, který se stal centrem těžkých bojů mezi Ukrajinou a separatisty.
Foto: Tomáš Forró
17. 12. 2016 17:45
Reportér Tomáš Forró strávil víc než dva týdny se Slováky a Čechy, kteří odešli bojovat na východ Ukrajiny a přidali se k proruským separatistům. Chtěl se dozvědět, proč odešli zabíjet do války, která se jich netýkala. Také měl šanci načerpat atmosféru kdysi téměř milionového města Doněck, které dnes kvůli ukrajinskému konflitku zeje prázdnotou.
 

Právě se děje

před 6 minutami

Guvernér New Yorku Cuomo čelí již druhému obvinění z obtěžování

Demokratický guvernér New Yorku Andrew Cuomo čelí již druhému obvinění ze sexuálního obtěžování mladé členky svého poradního týmu. Charlotte Bennettová, která pracovala od března loňského roku jako poradkyně pro zdravotnictví, uvedla, že jí guvernér kladl nevhodné otázky, nikdy se jí ale nedotkl. Politik reagoval tím, že nikdy neměl v úmyslu chovat se nevhodně, píše agentura AP. Kancelář guvernéra nechá věc nezávisle prověřit, případ bude vyšetřovat bývalá federální soudkyně.

"Pochopila jsem, že se mnou chce guvernér spát, cítila jsem se velmi nepříjemně a vyděsilo mě to," uvedla Bennettová citovaná serverem Politico s tím, že Cuomo se jí ptal na její milostný život, třeba, zda "měla styk se starším mužem". Některé rozhovory jí prý připadaly "jako z hororového filmu."

Po jednom z nepříjemných rozhovorů Bennettová oznámila guvernérovo chování jeho personální ředitelce. Společně se dohodly na přesunu na jinou pozici v rámci úřadu, při které nebude v kontaktu s guvernérem. Bennettová je podle AP s novou pozicí spokojená a nehodlá se již k záležitosti vracet.

Zdroj: ČTK
Další zprávy