Foto: Češi a Slováci bojují na Ukrajině po boku ruských separatistů

Výbušniny – miny a rakety zakázané minskou dohodou se tu běžně používají.
Dvojice Čechů, kteří se přidali na stranu proruských separatistů na východě Ukrajiny, pózuje s vojáky před obrněným transportérem. Vepředu zleva Kavkaz, vedle něj uprostřed Behemot.
Pohled na území znepřátelené Ukrajiny. Přes den je na frontě pokoj, bombardování začíná až v noci.
Jeden z mnoha ruských obrněných transportérů na východě Ukrajiny. I takovým způsobem bojují Češi a Slováci proti ukropi - hanlivý název pro ukrajinské vojáky.
Rozbombardovaný pomník hrdinům 2. světové války nedaleko města Pervomajsk, který se stal centrem těžkých bojů mezi Ukrajinou a separatisty.
Foto: Tomáš Forró
17. 12. 2016 17:45
Reportér Tomáš Forró strávil víc než dva týdny se Slováky a Čechy, kteří odešli bojovat na východ Ukrajiny a přidali se k proruským separatistům. Chtěl se dozvědět, proč odešli zabíjet do války, která se jich netýkala. Také měl šanci načerpat atmosféru kdysi téměř milionového města Doněck, které dnes kvůli ukrajinskému konflitku zeje prázdnotou.
 

Právě se děje

před 1 minutou

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Britská vláda dává poslancům tři dny na přijetí zákona o brexitu

Za tři dny plánuje britská vláda v dolní komoře parlamentu prosadit prováděcí zákon k dohodě o brexitu. V pondělí to potvrdil Jacob Rees-Mogg, který za kabinet premiéra Borise Johnsona dojednává agendu Dolní sněmovny. Poprvé prý budou o návrhu zákona poslanci hlasovat v úterý, do pátku jej mají předat horní komoře parlamentu.Přijetí zákona je nutnou podmínkou pro ratifikaci dohody o podmínkách britského odchodu z EU. Opatření musí mimo jiné vysvětlit, jak bude Británie splácet unii dojednané vyrovnání finančních závazků, nebo jak bude fungovat mechanismus pro zachování volného režimu na irské hranici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy