Foto: Přál bych si být stejně dobrý jako vy. Britové truchlí za zavražděnou poslankyni

Foto: Přál bych si být stejně dobrý jako vy. Britové truchlí za zavražděnou poslankyni
Vražda Jo Coxové šokovala Británii.
Blízko místa, kde byla poslankyně Labour Party přímo na ulici zabita, se konala pietní mše. Hostil ji kostel Svatého Petra v Birstallu.
Na mši dorazili kolegové zavražděné, její známí i náhodní lidé.
Jo Coxovou, která agitovala za setrvání Velké Británie v EU, ve čtvrtek při útoku na veřejném prostranství zastřelil a ubodal 52letý muž.
Foto: Reuters
Jakub Plíhal Reuters Zahraničí Jakub Plíhal, Reuters, Zahraničí, Obrazová sekce
17. 6. 2016 13:39
Vražda britské poslankyně Jo Coxové šokovala zemi. Lidé nosí květiny k místu činu i do centra Londýna. Vyjadřují svůj zármutek, šok i podporu pozůstalým, zejména manželovi Benovi a jejich dvěma dětem, které vrah zanechal bez matky.
 

Právě se děje

před 19 minutami

Podle Borise Johnsona stojí Írán za útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii

Teherán z útoku, ke kterým došlo 14. září letošního roku, už dříve obvinil americký prezident Donald Trump. K zodpovědnosti se mezitím přihlásila jemenská skupina šíitských povstalců, kteří jsou podporovaní právě Íránem. 

"Budeme pracovat s našimi americkými a evropskými přáteli, abychom zareagovali způsobem, který by deeskaloval napětí v oblasti (Perského, pozn. red.) zálivu," řekl Johnson novinářům na palubě letadla po cestě na klimatický summit OSN v New Yorku.

Teherán jakékoli zapojení do incidentu odmítá a varuje, že případné odvetné údery ze strany Spojených států nebo Saúdské Arábie vyústí v "totální válku".

před 40 minutami

Trump a Johnson chtějí mít do července 2020 uzavřenou obchodní dohodu

Britský premiér Boris Johnson a americký prezident Donald Trump se dohodli, že do července příštího roku uzavřou obchodní dohodu mezi oběma zeměmi, píše britský deník The Sun. Na složitá jednání by tak měli zhruba jen devět měsíců. Fungovat by dohoda začala až po skončení případného přechodného období po vystoupení Spojeného království v Evropské unie. 

Zdroj: Reuters
Další zprávy