Obrazem: Bombaj si připomíná první výročí teroristických útoků

Obrazem: Bombaj si připomíná první výročí teroristických útoků
V hotelu Trident, který si teroristé taky vzali na mušku, se sešlo vedení i personál, aby si připomněli hrůzné události.
Před budovou stojí černý žulový sloup s nápisem: Na památku našich hostů a našeho personálu. U skleněné vitríny s hořícími svíčkami leží věnec z bílých lilií.
Policejní oddíly vybavené zbraněmi a obrněnými vozy projely cestou, kterou před rokem prošlo i deset útočníků krvavého teroristického činu, jenž šokoval nejen celou zemi, ale i svět.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
26. 11. 2009 13:08

Indie si připomíná první výročí teroristických útoků na hotely a další místa v Bombaji, které stály životy 173 lidí a vedly k zostření vztahů se sousedním Pákistánem. V Bombaji byla uspořádána také policejní přehlídka, která má demonstrovat sílu a obnovit důvěru lidí v bezpečnostní orgány. Lidé také zapalovali svíčky u židovského střediska, jež se stalo jedním z terčů útočníků spolu s luxusními hotely, nádražím, kinem, nemocnicí či kavárnou Leopold.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy