Aktuální dění v Libyi a reakce na rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN

Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová
18. 3. 2011 15:15

Tripolis - Režim diktátora Muammara Kaddáfího oznámil, že zastavuje bojové akce a vyhlašuje okamžité příměří. Jak uvedl libyjský ministr zahraničí Músá Kúsa, Tripolis se rozhodl zastavit všechny vojenské operace, aby chránil civilisty v souladu s rezolucí Rady bezpečnosti OSN schválenou ve čtvrtek. Na tu reagovaly oba libyjské tábory odlišně. Na aktuálních snímcích máte možnost vidět oslavující rebely v Tobruku a protestující stoupence vůdce Kaddáfího v Tripolisu. Nová rezoluce Rady bezpečnosti umožnila Západu, aby se začal chystat k útoku na Kaddáfího. Dala zelenou nasazení vojenské síly v Libyi a vytvoření bezletové zóny. Pokud Kaddáfí příměří nedodrží, může najisto počítat s nálety francouzských a britských vojenských letadel. Cílem by mohlo být zničení jeho tanků. Francouzi chtěli původně na Kaddáfího jednotky udeřit v pátek, Američané mluvili o neděli nebo pondělí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 41 minutami

Policisté u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy

Policisté v Kunovicích u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy v průmyslovém areálu. Policie o tom informovala na Twitteru. Na místo míří pyrotechnik. Podle dostupných informací se evakuace týká areálu letecké továrny na západním okraji města. Sídlí v něm několik firem.

Koncem září si nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války vyžádal v Liberci evakuaci asi 5000 lidí. Trvala zhruba šest hodin. Pyrotechnici pumu zajistili a odvezli do bezpečného prostoru k likvidaci.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy