Obrat v Jižní Osetii: Gruzínci ustoupili

Obrat v Jižní Osetii: Gruzínci ustoupili
Ruské 152mm samohybné houfnice pálí na gruzínské pozice u osady Džhava.
Obyvatelé Jižní Osetie a ruští novináři se schovávají v krytu před dělostřeleckou palbou a leteckými útoky v Cchinvali, hlavním městě Jižní Osetie.
Zraněný ruský voják je ošetřován v provizorní nemocnici v osadě Džhava.
Gruzínští vojáci odpočívají poblíž města Cchinvali. Gruzie tvrdí, že po třech dnech bojů stahuje své vojáky ze separatistické provincie Jižní Osetie, ruské úřady to popírají a tvrdí, že Gruzínci stále bojují.
Foto: Reuters
10. 8. 2008 12:00

Tbilisi - Gruzínská armáda se stahuje z Jižní Osetie. Oznámilo to v neděli brzy ráno gruzínské ministerstvo vnitra.

A zatímco očití svědci pro světové agentury popsali, že viděli vojenské konvoje, jak se stahují od hlavního města Jižní Osetie Cchinvali, Moskva tvrdí: Nic takového se neděje. Gruzínci jsou v oblasti stále a bojují.

&nbsp

Čtěte také: Chystá Kreml druhou frontu z Abcházie?

Prohlédněte si také: Rusové zasáhli obytný dům v Gori

 

Právě se děje

teď

Švédský parlament vyslovil nedůvěru vládě premiéra Stefana Löfvena. Hlasování vyvolala pravicově populistická strana Švédští demokraté

Zdroj: ČTK
před 1 minutou

Meteorologové varovali před bouřkami, které mohou být v úterý v Čechách velmi silné. Problémy může způsobit přívalový déšť, nárazový vítr i krupobití.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Zahraniční dluh ČR stoupl ke konci března o 6,7 miliardy korun

Zahraniční dluh České republiky se v prvním čtvrtletí zvýšil o 6,7 miliardy korun a ke konci března činil 4,308 bilionu Kč. To představovalo 76 procent hrubého domácího produktu (HDP). Meziročně byl dluh nižší o 167,7 miliardy Kč. Vyplývá to z předběžných údajů, které v pondělí zveřejnila Česká národní banka (ČNB). Ve struktuře zahraničního dluhu v prvním čtvrtletí byl podle ní určující růst zadluženosti vládního a podnikového sektoru.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Olympiáda v Tokiu bude s fanoušky, do hledišť může až 10 000 Japonců

Olympijské hry v Tokiu budou s domácími fanoušky. Stadiony a haly se budou moci zaplnit na padesát procent kapacity, přičemž maximem bude návštěva 10.000 lidí. Dnes to oznámili pořadatelé olympiády, která začne 23. července.

Při největší sportovní akci budou po dohodě organizátorů s Mezinárodním olympijským výborem (MOV) stejná pravidla, jaká v Japonsku platí ode dneška po skončení nouzového stavu kvůli další vlně koronaviru. Na rozdíl například od Česka mohli i v nouzovém stavu na sportovní akce fanoušci, ale kapacita mohla být zaplněna z poloviny a strop byl na pěti tisících lidech. Nyní se maximální počet zvýšil na deset tisíc fanoušků.

Sportovci se tak nemusejí obávat prázdných stadionů, které při vyšších počtech nově nakažených v Japonsku hrozily. Kvůli pokračující pandemii, která si loni vynutila odložení OH, nesmějí na hry fanoušci ze zahraničí.

Další zprávy