Obrat v Jižní Osetii: Gruzínci ustoupili

Obrat v Jižní Osetii: Gruzínci ustoupili
Ruské 152mm samohybné houfnice pálí na gruzínské pozice u osady Džhava.
Obyvatelé Jižní Osetie a ruští novináři se schovávají v krytu před dělostřeleckou palbou a leteckými útoky v Cchinvali, hlavním městě Jižní Osetie.
Zraněný ruský voják je ošetřován v provizorní nemocnici v osadě Džhava.
Gruzínští vojáci odpočívají poblíž města Cchinvali. Gruzie tvrdí, že po třech dnech bojů stahuje své vojáky ze separatistické provincie Jižní Osetie, ruské úřady to popírají a tvrdí, že Gruzínci stále bojují.
Foto: Reuters
10. 8. 2008 12:00

Tbilisi - Gruzínská armáda se stahuje z Jižní Osetie. Oznámilo to v neděli brzy ráno gruzínské ministerstvo vnitra.

A zatímco očití svědci pro světové agentury popsali, že viděli vojenské konvoje, jak se stahují od hlavního města Jižní Osetie Cchinvali, Moskva tvrdí: Nic takového se neděje. Gruzínci jsou v oblasti stále a bojují.

&nbsp

Čtěte také: Chystá Kreml druhou frontu z Abcházie?

Prohlédněte si také: Rusové zasáhli obytný dům v Gori

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Maďarská opozice míří k vítězství v Budapešti, ve volbách zřejmě porazila Orbánovu stranu

V nedělních volbách starosty maďarské metropole Budapešti podle předběžných výsledků míří za vítězstvím kandidát sjednocené opozice Gergely Karácsony. S lehce nadpolovičním ziskem hlasů (50,1 procenta) poráží po sečtení bezmála tří čtvrtin hlasů kandidáta vládní strany Fidesz Istvána Tarlóse, jemuž vyjádřilo podporu 44,8 procenta budapešťských voličů. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž by se jednalo o největší vítězství maďarské opozice za posledních deset let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy