reklama
 
 

Obětí špatného počasí v Itálii přibývá, záplavy na Sicílii si vyžádaly tucet mrtvých

Aktualizováno 4. 11. 2018 12:25
Apeninský poloostrov sužují v posledních dnech extrémní deště a bouřky, vítr v místech dosahoval rychlosti až 180 kilometrů v hodině.

Řím - Extrémně deštivé a větrné počasí, které už přes týden sužuje Itálii, zasáhlo v noci na neděli Sicílii a vyžádalo si dalších 12 obětí na životech. Informovala o tom agentura ANSA.

Devět mrtvých členů jedné rodiny včetně dvou malých dětí našli záchranáři v zaplaveném domě v obci Casteldaccia poblíž Palerma. Další dva lidé zemřeli poblíž Agrigenta, když jejich auto strhl proud vody. Na Sicílii vyrazil italský premiér Giuseppe Conte, aby se osobně seznámil s rozsahem škod.

Počet obětí bouřek a dešťů se za poslední týden v Itálii vyšplhal už na tři desítky. Pozornost se v minulých dnech upírala zejména ne sever země, nyní ale extrémně deštivé počasí sužuje zejména Sicílii.

"Potkala nás strašná tragédie," řekl italským médiím starosta městečka Casteldaccia Giovanni Di Giacinto. Právě v tomto městečku se v noci kvůli bleskovým záplavám vylila z břehů říčka Milicia a zaplavila dům, kde se v té době sešla na večeři širší rodina. Uvnitř se utopilo devět lidí, včetně dvou dětí ve věku jeden a tři roky.

Další muž zemřel v noci v sicilské obci Vicari v autě, jeden člověk se ještě pohřešuje.

Apeninský poloostrov sužují v posledních dnech velmi silné deště a bouřky, vítr v místech dosahoval rychlosti až 180 kilometrů v hodině. Civilní obrana popsala poslední vlnu bouřek jako jednu z nejsložitějších meteorologických situací v posledních šedesáti letech a situaci na severu země v sobotu označila za apokalyptickou. Některé vesnice odřízly sesuvy půdy od světa, nefunguje tam elektřina, někde neteče ani voda.

Meteorologové očekávají i v neděli déšť a bouřky zejména ve střední a jižní Itálii.

Zasaženou oblast na severu země, konkrétně Benátsko, by měl dnes navštívit ministr vnitra Matteo Salvini. Premiér Conte odjel na Sicílii.

Itálii zasáhly vražedné bouře. Centrum Benátek je pod vodou. | Video: Reuters |  00:42

autor: ČTK | 4. 11. 2018 8:13

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama