Nemstěte se, vyzval papež menšiny v Barmě. Drsný osud muslimských Rohingů ale připomněl i politikům

Papež František při mši v barmském hlavním městě Rangúnu.
Papež František během mše v barmském hlavním městě Rangúnu před minimálně 150 000 lidmi připomněl utrpení, kterému byly a jsou vystavené barmské etnické a náboženské menšiny.
"Vím, že na mnohé v Barmě dopadlo násilí, mají zranění patrná i zraku skrytá," prohlásil František během kázání v Rangúnu. Vyzval, aby lidé na násilí reagovali "odpuštěním a soucitem", a ne pomstou. "Cesta pomsty není cestou Krista," dodal.
Přestože mají barmské politické špičky k papeži komplikovaný vztah, během návštěvy země čekalo Františka nadšené přijetí od prostých věřících. Podle statistik Vatikánu z roku 2015 žije v 52milionové a převážně buddhistické Barmě asi 659 000 katolíků.
...
Foto: Reuters
Reuters Vanda Lubomirský Nárožná Zahraničí Reuters, Vanda Lubomirský Nárožná, Zahraničí
29. 11. 2017 22:01
Papež František vyzval při mši v největším barmském městě Rangúnu etnické menšiny, aby na násilí nereagovaly pomstou, ale "odpuštěním a soucitem". Znovu tak nepřímo reagoval na brutální násilnosti, páchané barmskou armádou na muslimských Rohinzích. Podle OSN jich letos uprchlo do Bangladéše až 620 000, z toho polovinu tvoří děti. V tamních uprchlických táborech se pokoušejí přežít, jak se dá. Třeba improvizovaným prodejem humanitární pomoci a jiného levného zboží.
 

Právě se děje

před 33 minutami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Weby britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků

Digitální platformy dvou největších britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků. Na labouristy hackeři zaútočili už v pondělí, dnes se obětí hackerského útoku stala největší opoziční strana znovu a kromě ní kyberútok postihl i vládní konzervativce, informovala agentura Reuters. Labouristé dnes pondělní útok popsali jako sofistikovaný a rozsáhlý, ale nakonec neúspěšný. Informace britských médií ovšem nasvědčují tomu, že incident nebyl co do rozsahu a použité metody nijak výjimečný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy