Obamův protirasistický tweet s citátem Mandely láme rekordy. Je nejoblíbenějším v historii Twitteru

František Typovský František Typovský
16. 8. 2017 10:47
Bývalý americký prezident Barack Obama kritizoval na svém účtu na sociální síti Twitter dění v Charlottesville ve státě Virginia. O víkendu tam došlo k ultrapravicové demonstraci, při které zemřela jedna žena. Obama do svého vzkazu umístil fotografii sebe a dětí, doplněnou citátem bývalého jihoafrického prezidenta Nelsona Mandely. "Nikdo se nenarodil s tím, že nenávidí jiného člověka na základě barvy kůže, původu či náboženství," stálo v Obamově tweetu. Ten zlomil rekordy Twitteru - za tři dny si jej oblíbily tři miliony uživatelů a více než milion jej sdílelo.
Barack Obama mluví na své poslední tiskové konferenci v Bílém domě ve středu 18. ledna 2017.
Barack Obama mluví na své poslední tiskové konferenci v Bílém domě ve středu 18. ledna 2017. | Foto: Reuters

Washington - Víkendové dění v americkém Charlottesville ve Virginii, při kterém během ultrapravicové demonstrace zemřela jedna žena, přinutilo k reakci řadu amerických politiků.

Zatímco na rozporuplná vyjádření úřadujícího prezidenta Donalda Trumpa si Američané museli počkat, jeho předchůdce Barack Obama na svém twitterovém účtu celou záležitost okomentoval prakticky bez otálení. 

Obama do vzkazu umístil fotografii sebe a dětí a doplnil ji citátem bývalého černošského jihoafrického prezidenta a držitele Nobelovy ceny míru, Nelsona Mandely.

"Nikdo se nenarodil s tím, že nenávidí jiného člověka na základě barvy kůže, původu či náboženství," stálo v Obamově tweetu. 

Bývalý americký prezident záhy překonal rekord v oblíbenosti jednotlivých vzkazů na sociální síti Twitter. Za tři dny si jeho tweet oblíbily více než tři miliony uživatelů a více než milion jej sdílelo. Obama tak překonal vzkaz zpěvačky Ariany Grande po květnovém útoku v anglickém Manchesteru, kde popová diva vystupovala, uvedl server The Guardian.

Obama se na Twitteru celkově těší velké oblíbenosti. Šest jeho tweetů se drží v desítce nejoblíbenějších vzkazů této sociální sítě. 

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
Další zprávy