Obama se setkal s dalajlámou, ocenil tibetské tradice. Na přístupu k Tibetu však nic měnit nehodlá

ČTK ČTK
15. 6. 2016 20:06
Americký prezident Barack Obama vyjádřil během schůzky s dalajlámou v Bílém domě podporu tibetské snaze o uchování jedinečných duchovních tradic. Podle Obamova mluvčího však ani po setkání Spojené státy nehodlají nic měnit na svém přístupu k Tibetu jako čínskému území. Peking proti prezidentovu setkání s tibetským duchovním vůdcem protestoval. Oba muži se sešli v mapovém salonku Bílého domu určeném pro diplomatické akce, nikoli v Oválné pracovně. "Prezident ocenil dalajlámovo učení a vyjádřil naději v ochranu jedinečných náboženských, kulturních a jazykových tradic Tibetu," popsal podle agentury Reuters průběh soukromé schůzky Obamův mluvčí Josh Earnest.
Dalajláma při své návštěvě ve Washingtonu.
Dalajláma při své návštěvě ve Washingtonu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy