reklama
 
 

Obama rozdává amnestie. Zmírnil tresty 111 odsouzeným za drogovou kriminalitu

30. 8. 2016 21:43
V srpnu je to už druhá rozsáhlá amnestie, kterou Obama udělil. Amnestie se týká lidí, kteří byli odsouzeni za nenásilné trestné činy spojené s drogami. Souvisí s Obamovou dlouhodobou snahou o úpravu trestního zákona, která by měla snížit tresty za nenásilnou drogovou kriminalitu.

Washington - Americký prezident Barack Obama dnes zmírnil tresty 111 vězňům odsouzeným za zločiny spojené s drogami. V srpnu je to už druhá rozsáhlá amnestie, kterou Obama udělil. Na počátku měsíce se zmírnění trestu dočkalo 214 odsouzených.

Amnestie se týká lidí, kteří byli odsouzeni za nenásilné trestné činy spojené s drogami. Do vězení se většinou dostali kvůli snaze o prodej omamných látek, mimo jiné kokainu, heroinu nebo marihuany. Mezi lidmi, kteří se dočkali zmírněného trestu, jsou i takoví, kteří byli odsouzeni k doživotnímu vězení.

Druhá srpnová vlna amnestií souvisí s Obamovou dlouhodobou snahou o úpravu trestního zákona, která by měla snížit tresty za nenásilnou drogovou kriminalitu. Prezident je přesvědčen, že současná úprava je příliš přísná. Obamova snaha sice má podporu obou stran v Kongresu, zda se ji však podaří prosadit v zákonodárném sboru do lednového konce Obamova mandátu, je zejména kvůli vyhrocené předvolební kampani nejisté.

Prezident již během jara omilostnil více než stovku lidí potrestaných za podobné činy. Ve vztahu k odsouzencům je nejvstřícnějším americkým prezidentem za dlouhá desetiletí. Během své vlády zmírnil tresty 673 lidem, což je podle Bílého domu více, než u devíti předchozích prezidentů dohromady.

autor: ČTK | 30. 8. 2016 21:43

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama