Obama chce zlepšit financování boje s rakovinou, vynaloží na něj 775 milionů dolarů

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 2. 2016 22:49
Prezident USA Barack Obama hodlá v rozpočtu na příští rok vyhradit částku 755 milionů dolarů na boj s rakovinou. Oznámil to dnes Bílý dům. Plán prezidenta podléhá schválení poslanců Kongresu. Peníze mají být určeny pro Národní ústav zdraví (NIH) a Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), dvě významná výzkumná centra financovaná státem. Už pro letošní rok bylo z rozpočtu uvolněno 195 milionů dolarů pro potřeby boje s onkologickými chorobami. Peníze obdrží výzkumníci z NIH. Obama minulý týden ustavil speciální tým, jehož hlavním úkolem bude koordinovat boj s rakovinou a urychlit výzkum této choroby. Na programu se bude podílet ministersvo obrany i viceprezident Joe Biden.
Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy