Obama chce zlepšit financování boje s rakovinou, vynaloží na něj 775 milionů dolarů

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 2. 2016 22:49
Prezident USA Barack Obama hodlá v rozpočtu na příští rok vyhradit částku 755 milionů dolarů na boj s rakovinou. Oznámil to dnes Bílý dům. Plán prezidenta podléhá schválení poslanců Kongresu. Peníze mají být určeny pro Národní ústav zdraví (NIH) a Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), dvě významná výzkumná centra financovaná státem. Už pro letošní rok bylo z rozpočtu uvolněno 195 milionů dolarů pro potřeby boje s onkologickými chorobami. Peníze obdrží výzkumníci z NIH. Obama minulý týden ustavil speciální tým, jehož hlavním úkolem bude koordinovat boj s rakovinou a urychlit výzkum této choroby. Na programu se bude podílet ministersvo obrany i viceprezident Joe Biden.
Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 11 minutami

Záchranáři v Číně vysvobodili prvního ze zavalených horníků

Záchranáři vysvobodili prvního z čínských horníků, které před dvěma týdny ve zlatém dole uvěznila exploze. Muž byl bez prodlení převezen do nemocnice na ošetření. S odvoláním na čínská státní média o tom informovaly zahraniční agentury.

Horník byl podle čínské státní televize CCTV "extrémně zesláblý". Na záběrech záchranáři vyčerpaného muže s černou páskou přes oči a zabaleného v dece vyzvedli z dolu a předali ošetřovatelům.

Neštěstí se stalo 10. ledna ve zlatém dole nedaleko města Jen-tchaj v provincii Šan-tung na východě země. V podzemní pasti, více než 600 metrů od vstupu do šachty, uvízlo 22 lidí. Výbuch vážně poškodil přístup na dno dolu a komunikační kabely. Záchranáři ale tento týden zaslechli údery do potrubí, jimiž část horníků dala najevo, že jsou stále naživu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy