Obama podmiňuje návštěvu Kuby reformami. O historické cestě brzy se má rozhodnout už brzy

ČTK ČTK
3. 1. 2016 6:45
Bílý dům v nejbližších měsících rozhodne o tom, zda se Obama vydá na návštěvu Kuby. Washington si přeje, aby obě země podnikly kroky potvrzující, že oteplení vztahů je nevratné. Řekl to v sobotu podle agentury Reuters bezpečnostní poradce amerického prezidenta Ben Rhodes. Podle Rhodese, klíčového architekta změny strategie USA vůči karibské ostrovní zemi, chce Washington po Kubě zlepšení dodržování lidských práv a podnícení větší hospodářské aktivity včetně umožnění zakládání soukromých firem. "Rozhodujícím testem je pro nás to, zda by prezidentova cesta na Kubu pomohla urychlit tyto priority," řekl. Obama dal už dříve najevo, že by Kubu chtěl navštívit ještě předtím, než příští rok.
Barack Obama a kubánský vládce Raúl Castro.
Barack Obama a kubánský vládce Raúl Castro. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy