reklama
 
 

O osudu zprávy o ruském vměšování rozhodne ministerstvo, oznámil Trump

31. 1. 2019 6:28
Americký prezident ponechá na ministerstvu spravedlnosti, aby samo rozhodlo, jak naložit se závěrečnou zprávou zvláštního vyšetřovatele FBI Roberta Muellera o ruském vměšování do prezidentských voleb v USA. Donald Trump to řekl v rozhovoru, který ve středu zveřejnil konzervativní server Daily Caller. "Rozhodnutí musí padnout uvnitř ministerstva," řekl prezident.

Trumpův nominant na funkci ministra spravedlnosti William Barr nedávno v kongresovém slyšení prohlásil, že nechá Muellera, aby svou zprávu dokončil, a postará se o zveřejnění jejího obsahu, jak jen to bude možné. Reagoval tak na obavy demokratické opozice, že ministerstvo Muellerovo vyšetřování na nátlak Trumpa zastaví.

Úřadující ministr spravedlnosti Matthew Whitaker ve středu novinářům řekl, že Muellerova zpráva je před dokončením. Trump serveru Daily Caller sdělil, že o termínu dokončení zprávy s Whitakerem nemluvil.

Prezident na Muellerovo vyšetřování často útočí a označuje ho za hon na čarodějnice. Jakékoli vměšování Ruska do prezidentských voleb v roce 2016 Trump, stejně jako Moskva, popírá.

autor: ČTK | 31. 1. 2019 6:28

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama