O existenci mořské panny není důkaz, oznámila vláda USA

Zahraničí Zahraničí
3. 7. 2012 17:15
Dokument o nálezu jejich ostatků mátl veřejnosti, oficiální místa raději zakročila

Washington - Americké vládní úřady svět v poslední době udivují jedním kuriózním prohlášením za druhým.

Loni v listopadu Bílý dům oficiálně popřel kontakt s mimozemšťany. Před měsícem pro změnu federální Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) ujišťovalo občany, že nehrozí invaze zombies.

Tentokrát Národní úřad pro oceán a atmosféru (NOAA) vyvrací, že by kdy existovaly mořské panny. "Nikdy jsme nenašli jediný důkaz o vodních humanoidech," napsal na svém webu.

Server BBC poznamenává, že úřad tak reagoval na pozdvižení, jež vyvolal dokument o nálezu ostatků těchto mytických tvorů. Ten v květnu odvysílala televize Animal Planet. A ačkoliv bylo zřejmé, že pořad je fikcí, část diváků ho považovala za skutečnost.

"Nemáme žádný vědecký program zabývající se mořskými pannami," uklidňuje veřejnost mluvčí úřadu Carol Kavanaghová.

Mořské panny se v legendách objevují už tisíce let. Magické ženské postavy - napůl člověk, napůl ryba - se objevily už na nástěnných malbách z doby kamenné. O neskutečné kráse těchto stvoření psal i Homér ve své Odysseji.

Na Dálném východě byly ženami mocných vodních draků, které vykonávaly funkci důvěryhodných poslíčků mezi svými pány a panovníky na souši. A australští Aboriginci měli pro mořské víly označení yawkyawk.

 

Právě se děje

Další zprávy