Nudisté utekli z pláže. Báli se uprchlíků, že mají ebolu

ČTK ČTK
7. 11. 2014 19:33
Turisté na pláži na Kanárských ostrovech se dali na úprk, přivolání zdravotníci příznaky eboly vyloučili.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Las Palmas (Španělsko) – Nudisty slunící se na pláži na Kanárských ostrovech vyděsilo vylodění více než dvou desítek afrických uprchlíků, o nichž se vzápětí rozšířila fáma, že trpí ebolou. Informoval o tom na svých stránkách španělský list El País.

Překvapení turisté se o pláž Maspalomas vyhrazenou pro naturisty museli s nečekanými návštěvníky dělit asi pět hodin, než přijeli přivolaní zdravotníci. Části rekreantů se zbědovaných běženců zželelo a nabízeli jim svou vodu a svačinu. Ostatní se ale vyděšeně dali na útěk, když se dozvěděli, že přistěhovalci jsou ze Sierry Leone a z Guineje, tedy zemí subsaharské Afriky nejvíce postižených řáděním epidemie eboly.

Zdravotníci se k migrantům přiblížili raději v ochranném oblečení, než předběžnými kontrolami zjistili, že žádný z nevítaných návštěvníků symptomy nemoci nevykazuje. Čtyři z nich byli ale v takovém stavu vyčerpání, že byli raději převezeni do nemocnice. Zbytek odjel z pláže na korbě nákladního vozidla sloužícího k sběru odpadků.

Kanárské ostrovy leží přibližně sto kilometrů západně od pobřeží Maroka a Západní Sahary. Vyloďování afrických uprchlíků mířících do Evropy na nich není tolik obvyklé jako v současnosti zejména na jihu Itálie.

 

Právě se děje

Další zprávy