Nudisté utekli z pláže. Báli se uprchlíků, že mají ebolu

ČTK ČTK
7. 11. 2014 19:33
Turisté na pláži na Kanárských ostrovech se dali na úprk, přivolání zdravotníci příznaky eboly vyloučili.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Las Palmas (Španělsko) – Nudisty slunící se na pláži na Kanárských ostrovech vyděsilo vylodění více než dvou desítek afrických uprchlíků, o nichž se vzápětí rozšířila fáma, že trpí ebolou. Informoval o tom na svých stránkách španělský list El País.

Překvapení turisté se o pláž Maspalomas vyhrazenou pro naturisty museli s nečekanými návštěvníky dělit asi pět hodin, než přijeli přivolaní zdravotníci. Části rekreantů se zbědovaných běženců zželelo a nabízeli jim svou vodu a svačinu. Ostatní se ale vyděšeně dali na útěk, když se dozvěděli, že přistěhovalci jsou ze Sierry Leone a z Guineje, tedy zemí subsaharské Afriky nejvíce postižených řáděním epidemie eboly.

Zdravotníci se k migrantům přiblížili raději v ochranném oblečení, než předběžnými kontrolami zjistili, že žádný z nevítaných návštěvníků symptomy nemoci nevykazuje. Čtyři z nich byli ale v takovém stavu vyčerpání, že byli raději převezeni do nemocnice. Zbytek odjel z pláže na korbě nákladního vozidla sloužícího k sběru odpadků.

Kanárské ostrovy leží přibližně sto kilometrů západně od pobřeží Maroka a Západní Sahary. Vyloďování afrických uprchlíků mířících do Evropy na nich není tolik obvyklé jako v současnosti zejména na jihu Itálie.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

USA zruší výjimku ze sankcí týkající se íránského zařízení Fordo

Spojené státy ukončí platnost výjimky ze sankcí, která se týkala íránského zařízení Fordo a umožňovala zahraničním společnostem spolupracovat s íránským civilním jaderným programem bez toho, že by jim hrozily pokuty. Informoval o tom americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Chorvatští obhájci titulu prohráli v Davisově poháru s Ruskem

Chorvatští obhájci titulu vstoupili do nového formátu závěrečného turnaje Davisova poháru porážkou s tenisty Ruska. Ve dvouhrách v Madridu neuspěli Borna Gojo ani Borna Čorič. Třetím týmem ve skupině B je domácí Španělsko.

Skupina B:

Chorvatsko - Rusko 0:3

Gojo - Rubljov 3:6, 3:6, Čorič - Chačanov 7:6 (7:4), 4:6, 4:6, Dodig, Mektič - Chačanov, Rubljov 6:7 (3:7), 4:6.

Skupina D:

Belgie - Kolumbie 2:1

Darcis - Giraldo 6:3, 6:2, Goffin - Galán 3:6, 6:3, 6:3, Gille, Vliegen - Cabal, Farah 7:6 (7:5), 4:6, 6:7 (3:7).

Skupina F:

Itálie - Kanada 0:2 po druhé dvouhře

Fognini - Pospisil 6:7 (5:7), 5:7, Berrettini - Shapovalov 6:7 (5:7), 7:6 (7:3), 6:7 (5:7).

Zdroj: ČTK
Další zprávy