Nový polský kabinet premiérky Szydlové podle očekávání získal důvěru Sejmu

ČTK ČTK
18. 11. 2015 23:41
Dolní komora polského parlamentu ve středu večer podle očekávání vyslovila důvěru vládě premiérky Beaty Szydlové. Vládu podpořilo 236 poslanců, proti hlasovalo 202 při 18 abstencích. Szydlová před hlasováním v parlamentu označila solidaritu v Evropské unii za klíčovou hodnotu. Slíbila "aktivní a asertivní" zahraniční politiku svého kabinetu, blíže však své představy nerozvedla. Za klíčové označila vztahy se Spojenými státy jako "hlavním garantem světového míru". "Poláci se v říjnových volbách vyslovili pro změnu politiky. Polská politika musí být jiná," řekla Szydlová a ohlásila "konec arogance moci a konec pýchy" po osmi letech vlád liberální Občanské platformy.
Beata Szydlová.
Beata Szydlová. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 11 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy