Novozélandská policie pohřešuje 34letého Čecha

ČTK ČTK
25. 12. 2013 19:10
Zmizení českého fotbalisty nahlásila jeho přítelkyně. Muž žije na Zélandu už pět let.
Nový Zéland
Nový Zéland | Foto: Helena Bucková

Castlepoint (Nový Zéland) - Na Novém Zélandu se od Štědrého dne pohřešuje 34letý Čech Miroslav Tvaroh, který tam žije od roku 2005.

Podle serveru Fairfax NZ News má tamní policie obavy, že mohl český občan spadnout z útesu.

Na zmizení českého občana upozornila úřady jeho přítelkyně, která se za ním přistěhovala na Nový Zéland před dvěma lety.

Pohřešovaný jel do pobřežního města Castlepoint a večer se již nevrátil domů.

Na Novém Zélandu se rodilý Čech usadil poté, co se tam prosadil jako fotbalista na místní soutěžní úrovni.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy