Novozélandská policie našla v Christchurch podezřelý balíček, zatkla jednoho muže

ČTK ČTK
30. 4. 2019 12:12
Novozélandská policie v úterý zatkla 33letého muže v souvislosti s nálezem munice a balíčku s možným výbušným materiálem na opuštěném pozemku ve městě Christchurch. V březnu v tomto městě zahynulo při teroristickém útoku ve dvou mešitách 50 lidí. Z vraždění byl obviněn australský pravicový extremista. Podle agentury AP zatím není jasné, jestli nejnovější incident s březnovým útokem nějak souvisí. Policie evakuovala několik domů v blízkosti místa nálezu podezřelého balíčku a dočasně uzavřela okolní ulice a letový prostor nad lokalitou. Pyrotechnici nakonec balíček zneškodnili.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy