Novodobá Popelka. Hledá se Elizabeth, co poletí kolem světa

Petr Jemelka Petr Jemelka
5. 11. 2014 19:00
Kanaďan se rozešel s přítelkyní, a tak hledá jmenovkyni, která by letěla místo ní. Poletí se i do Prahy.
Libuše Šafránková ve filmu Tři oříšky pro Popelku
Libuše Šafránková ve filmu Tři oříšky pro Popelku | Foto: Bonton

Toronto - Hledají se všechny Kanaďanky jménem Elizabeth Gallagherová. Jistý Jordan Axani z Toronta jim totiž nabízí bezplatnou vánoční cestu kolem světa.

Přesněji té z nich, kterou si vybere.

Původně s ním měla letět bývalá přítelkyně - "pravá" Elizabeth Gallagherová. No a když už padla romance, chtěl by mladý Kanaďan zažít alespoň dobrodružství.

Náhradní Elizabeth se o letošních svátcích podívá do New Yorku, Milána, Prahy, Paříže, Bangkoku a Dillí.

A v čem že je háček? V ničem, slibuje Jordan. Naopak se dušuje, že nemá žádné postranní úmysly.

Nežádám nic na oplátku. Nehledám partnerku, přátelství, drogy, ani se s tebou nehodlám fotit před vánočním stromem v Praze. Žádám po tobě jen to, aby sis ten výlet užila.

"Nežádám nic na oplátku. Nehledám partnerku, přátelství, nechci brát drogy ani se s tebou nehodlám fotit před vánočním stromem v Praze. Žádám po tobě jen to, aby sis ten výlet užila," napsal muž na internetový komunitní portál Reddit.com.

Jeho výzva měla obrovskou odezvu a Jordan se na Redditu po několika dnech pochlubil, že se mu přihlásilo mnoho žen a dívek.

Prý se už nemůže dočkat, až je všechny kontaktuje.

Příčetná, inteligentní a zajímavá

Co by měla vyvolená Elizabeth splňovat? "Měla bys být příčetná, inteligentní, a pokud možno zajímavá. "Měla bys mít ráda cestování a být připravená na nezapomenutelný zážitek, který budeš jednou vyprávět svým dětem. Měl jsem v životě štěstí a rád bych ho světu vrátil, doufám, že to jednou taky uděláš," píše Jordan.

Nemusí však jít o příběh jako z Popelky. Jordan bere i movitější dámy.  "Pokud mi přispěješ několika stovkami, budu jedině rád," napsal. Upozorňuje také, že jediné, co objednal a zaplatil, jsou letenky. Zbytek bude záviset na improvizaci.

"Lahev vína při odletu z New Yorku je ale na mě," láká.

Zas tak drahé to nebylo

Kanaďan ve svém kuriózním inzerátu vysvětluje i to, proč po rozchodu s přítelkyní letenky prostě nestornoval nebo nevzal někoho jiného.

"Každý, kdo zná archaický systém prodeje letenek, ví, že je... téměř nemožné změnit jméno na letenkách. Navíc byly pořízeny v době výrazných slev u mnoha aerolinek. Jejich cena - upřímně - nestojí za to lopocení s jejich stornováním," dodal Jordan Axani.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší státní zástupce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány. "Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy