Novodobá Popelka. Hledá se Elizabeth, co poletí kolem světa

Petr Jemelka Petr Jemelka
5. 11. 2014 19:00
Kanaďan se rozešel s přítelkyní, a tak hledá jmenovkyni, která by letěla místo ní. Poletí se i do Prahy.
Libuše Šafránková ve filmu Tři oříšky pro Popelku
Libuše Šafránková ve filmu Tři oříšky pro Popelku | Foto: Bonton

Toronto - Hledají se všechny Kanaďanky jménem Elizabeth Gallagherová. Jistý Jordan Axani z Toronta jim totiž nabízí bezplatnou vánoční cestu kolem světa.

Přesněji té z nich, kterou si vybere.

Původně s ním měla letět bývalá přítelkyně - "pravá" Elizabeth Gallagherová. No a když už padla romance, chtěl by mladý Kanaďan zažít alespoň dobrodružství.

Náhradní Elizabeth se o letošních svátcích podívá do New Yorku, Milána, Prahy, Paříže, Bangkoku a Dillí.

A v čem že je háček? V ničem, slibuje Jordan. Naopak se dušuje, že nemá žádné postranní úmysly.

Nežádám nic na oplátku. Nehledám partnerku, přátelství, drogy, ani se s tebou nehodlám fotit před vánočním stromem v Praze. Žádám po tobě jen to, aby sis ten výlet užila.

"Nežádám nic na oplátku. Nehledám partnerku, přátelství, nechci brát drogy ani se s tebou nehodlám fotit před vánočním stromem v Praze. Žádám po tobě jen to, aby sis ten výlet užila," napsal muž na internetový komunitní portál Reddit.com.

Jeho výzva měla obrovskou odezvu a Jordan se na Redditu po několika dnech pochlubil, že se mu přihlásilo mnoho žen a dívek.

Prý se už nemůže dočkat, až je všechny kontaktuje.

Příčetná, inteligentní a zajímavá

Co by měla vyvolená Elizabeth splňovat? "Měla bys být příčetná, inteligentní, a pokud možno zajímavá. "Měla bys mít ráda cestování a být připravená na nezapomenutelný zážitek, který budeš jednou vyprávět svým dětem. Měl jsem v životě štěstí a rád bych ho světu vrátil, doufám, že to jednou taky uděláš," píše Jordan.

Nemusí však jít o příběh jako z Popelky. Jordan bere i movitější dámy.  "Pokud mi přispěješ několika stovkami, budu jedině rád," napsal. Upozorňuje také, že jediné, co objednal a zaplatil, jsou letenky. Zbytek bude záviset na improvizaci.

"Lahev vína při odletu z New Yorku je ale na mě," láká.

Zas tak drahé to nebylo

Kanaďan ve svém kuriózním inzerátu vysvětluje i to, proč po rozchodu s přítelkyní letenky prostě nestornoval nebo nevzal někoho jiného.

"Každý, kdo zná archaický systém prodeje letenek, ví, že je... téměř nemožné změnit jméno na letenkách. Navíc byly pořízeny v době výrazných slev u mnoha aerolinek. Jejich cena - upřímně - nestojí za to lopocení s jejich stornováním," dodal Jordan Axani.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Vlak u Nymburka srazil člověka. Železniční provoz je omezen

Osobní vlak ve čtvrtek ráno srazil na železniční trati mezi Nymburkem a Poděbrady člověka. Provoz vlaků v uvedeném úseku byl zhruba hodinu zastaven, od 6:30 jezdí vlaky po jedné koleji. Na webu to uvedly České dráhy. Za místem nehody ale mohou vlaky nabírat zpoždění mezi deseti až 20 minutami. Nehoda se stala před 05:30 a omezení se dotklo dálkových i regionálních vlaků.

Další zprávy