Novodobá Popelka. Hledá se Elizabeth, co poletí kolem světa

Petr Jemelka Petr Jemelka
5. 11. 2014 19:00
Kanaďan se rozešel s přítelkyní, a tak hledá jmenovkyni, která by letěla místo ní. Poletí se i do Prahy.
Libuše Šafránková ve filmu Tři oříšky pro Popelku
Libuše Šafránková ve filmu Tři oříšky pro Popelku | Foto: Bonton

Toronto - Hledají se všechny Kanaďanky jménem Elizabeth Gallagherová. Jistý Jordan Axani z Toronta jim totiž nabízí bezplatnou vánoční cestu kolem světa.

Přesněji té z nich, kterou si vybere.

Původně s ním měla letět bývalá přítelkyně - "pravá" Elizabeth Gallagherová. No a když už padla romance, chtěl by mladý Kanaďan zažít alespoň dobrodružství.

Náhradní Elizabeth se o letošních svátcích podívá do New Yorku, Milána, Prahy, Paříže, Bangkoku a Dillí.

A v čem že je háček? V ničem, slibuje Jordan. Naopak se dušuje, že nemá žádné postranní úmysly.

Nežádám nic na oplátku. Nehledám partnerku, přátelství, drogy, ani se s tebou nehodlám fotit před vánočním stromem v Praze. Žádám po tobě jen to, aby sis ten výlet užila.

"Nežádám nic na oplátku. Nehledám partnerku, přátelství, nechci brát drogy ani se s tebou nehodlám fotit před vánočním stromem v Praze. Žádám po tobě jen to, aby sis ten výlet užila," napsal muž na internetový komunitní portál Reddit.com.

Jeho výzva měla obrovskou odezvu a Jordan se na Redditu po několika dnech pochlubil, že se mu přihlásilo mnoho žen a dívek.

Prý se už nemůže dočkat, až je všechny kontaktuje.

Příčetná, inteligentní a zajímavá

Co by měla vyvolená Elizabeth splňovat? "Měla bys být příčetná, inteligentní, a pokud možno zajímavá. "Měla bys mít ráda cestování a být připravená na nezapomenutelný zážitek, který budeš jednou vyprávět svým dětem. Měl jsem v životě štěstí a rád bych ho světu vrátil, doufám, že to jednou taky uděláš," píše Jordan.

Nemusí však jít o příběh jako z Popelky. Jordan bere i movitější dámy.  "Pokud mi přispěješ několika stovkami, budu jedině rád," napsal. Upozorňuje také, že jediné, co objednal a zaplatil, jsou letenky. Zbytek bude záviset na improvizaci.

"Lahev vína při odletu z New Yorku je ale na mě," láká.

Zas tak drahé to nebylo

Kanaďan ve svém kuriózním inzerátu vysvětluje i to, proč po rozchodu s přítelkyní letenky prostě nestornoval nebo nevzal někoho jiného.

"Každý, kdo zná archaický systém prodeje letenek, ví, že je... téměř nemožné změnit jméno na letenkách. Navíc byly pořízeny v době výrazných slev u mnoha aerolinek. Jejich cena - upřímně - nestojí za to lopocení s jejich stornováním," dodal Jordan Axani.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

PSG vyhrál ve francouzské lize posedmé za sebou

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.

před 3 hodinami

V USA odhlasovalo tři dny před volbami již přes 90 milionů lidí

Ve Spojených státech odevzdalo svůj hlas s předstihem před úterním termínem voleb již přes 90 milionů lidí. To je více než 65 procent počtu volebních lístků, které se dohromady sešly ve volbách před čtyřmi lety, napsala agentura Reuters. Uchazeči se snaží využít poslední dny kampaně k boji o poslední nerozhodnuté voliče v klíčových státech. Na veřejnosti v sobotu kromě nich a jejich viceprezidentských kandidátů vystoupila například i první dáma Melania Trumpová či bývalý prezident Barack Obama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy